• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Seminarium: Zmiany w podatku VAT



    29-01-2014

    W środę 29 stycznia, w siedzibie ZPP, odbyło się seminarium, podczas którego przedstawione zostały praktyczne skutki zmian w systemie podatku od towarów i usług (VAT) obowiązujących od 1 stycznia 2014 roku. Podczas warsztatów uwzględnione zostały także skutki planowanej derogacji dotyczącej odliczenia podatku od samochodów osobowych oraz tzw. „kratek”.

    W agendzie seminarium znalazły się: zmiana terminu powstania obowiązku podatkowego, zmiana systemu wystawiania faktur, podstawa opodatkowania, prawo do odliczenia podatku naliczonego, zmiany w zwolnieniach podmiotowych, w szczególności w stosunku do towarów używanych, VAT od samochodów osobowych – samochody z „kratką” oraz projekt nowej derogacji w sprawie odliczenia VAT od samochodów osobowych.

    Spotkanie poprowadził Robert Okulski, przedsiębiorca od 1989 roku. Twórca Kancelarii Doradztwa Podatkowego. Współtwórca i główny udziałowiec Grupy Księgowej OKULSCY, do której należy obecnie 7 spółek księgowych. Specjalizuje się w aspektach związanych z outsourcingiem zatrudnienia oraz kontraktami menadżerskimi. Propagator przedsiębiorczości. Ekspert podatkowy ZPP, członek Rady Programowej i wykładowca ASBiRO. Prowadzi wykłady m.in. w ramach MBA „Przedsiębiorczość” na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

    Seminarium odbyło się w ramach zorganizowanego przez ZPP cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjnych dla MSP. Informacje o kolejnych spotkaniach już wkrótce.

    Więcej informacji:
    Katarzyna Wojewódzka
    Email/ k.wojewódzka@zpp.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery