• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    VI EDYCJA KONKURSU INNOWATOR ROZSTRZYGNIĘTA



    8 stycznia w warszawskim Hotelu Polonia Palace odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji Konkursu Innowator oraz wręczenie certyfikatu w projekcie Przyjazny Samorząd.

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców współpracuje przy Projekcie od 2011 roku.

    Na tegoroczną edycję wydarzenia składały się: konkurs na Najlepsze Projekty Samorządowe oraz Najlepiej Zarządzaną Jednostkę Samorządową. Samorządowcy wybierali  także spośród siebie Człowieka Roku Polskiego Samorządu 2012.

    A oto jak przedstawiały się wyniki tegorocznej edycji:

    Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2012 – Starosta limanowski Jan Puchała.

    Najlepiej Zarządzana Jednostka 2012:

    • Najlepiej Zarządzane Miasto 2012– ex aequo taką samą liczbę punktów a tym samym nagrodę zdobyły: Miasto Ełk zarządzane przez Prezydenta Tomasza Andrukiewicza oraz Miasto Rzeszów zarządzane przez Prezydenta Tadeusza Ferenca.
    • Najlepiej Zarządzany Powiat 2012– Powiat limanowski zarządzany przez Starostę Jana Puchałę.

    Najlepszy Projekt Samorządowy 2012:

    • NAJLEPSZY PROJEKT INFRASTRUKTURALNY– „Utworzenie Funduszu Powierniczego JESSICA w województwie pomorskim” zrealizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
    • NAJLEPSZY PROJEKT PROMOCYJNY– „Punkt Obsługi Mieszkańców Miasta Rzeszowa” zrealizowany przez
      Gminę Miasto Rzeszów – Urząd Miasta Rzeszowa.
    • NAJLEPSZY PROJEKT SPORTOWO-TURYSTYCZNY – „Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego” zrealizowany przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
    • NAJLEPSZY PROJEKT URBANISTYCZNO-REWITALIZACYJNY– „Remont i adaptacja na cele kulturalne budynku  synagogi w Ostrowie Wielkopolskim” zrealizowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

     

    Certyfikat w projekcie Przyjazny Samorząd w kategorii Gmina Przyjazna Mieszkańcom otrzymała gmina Lesznowola zarządzana przez
    Wójta Marię Jolantę Batycką – Wąsik.

    Konkurs Innowator to projekt adresowany do polskiego środowiska samorządowego stwarzający różnorodne możliwości promocji i nawiązywania bezpośrednich relacji z jego liderami, natomiast celem programu Przyjazny Samorząd jest wspomaganie samorządów w budowie przyjaznych i opartych na zaufaniu relacji pomiędzy samorządami a otoczeniem społecznym (mieszkańcy, biznes, turyści, inwestorzy).

    Gospodarzem projektu jest Centrum im. Adama Smitha a organizatorem po raz kolejny agencja MMT Management. Nad poprawnością głosowania członków akademii oraz samorządowców czuwała firma doradcza KPMG.

    Projektowi patronują: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Unia Metropolii Polskich, Związek Powiatów Polskich.
    Patronat medialny objęły: Forum Samorządowe, magazyn Infrastruktura, Regioportal. Przy projekcie współpracuje również firma ViaExpert.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery