• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Biznes rodzinny skarbem narodu



    I MIĘDZYNARODOWE FORUM BIZNESU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI RODZINNEJ
    “BIZNES RODZINNY SKARBEM NARODU”
    WARSZAWA, 13-14 maja 2016 r.

    Wielkie spotkanie przedsiębiorców rodzinnych z Polski i świata. Objęliśmy patronat nad wydarzeniem.

    Przed polskim biznesem rodzinnym stoją bardzo ważne wyzwania. To od dynamiki ich rozwoju będzie w dużym stopniu zależeć dalszy wzrost PKB. Rodzinna przedsiębiorczość ma też do spełnienia epokowe zadanie pobudzania i tworzenia kapitału społecznego w gospodarce polskiej. Działalność biznesu rodzinnego jest bowiem oparta na właścicielach firm, którzy budują nowy wizerunek biznesmena i przedsiębiorcy.

    Oprócz celów doraźnych o charakterze naukowym, ekonomicznym, informacyjno-dialogicznym, chodzi przede wszystkim o promocję biznesu rodzinnego, przygotowanie nowych rozwiązań prawnych wspierających przedsiębiorczość rodzinną, a także wspieranie wszelkich inicjatyw umożliwiających współpracę różnych form rodzinnych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Oprócz wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu firmą, coraz większą rolę w społecznej opinii odgrywają pozytywne cechy osobowe, kultura osobista i postawa etyczna. Te cechy w połączeniu z pomysłowością, kreatywnością, solidnością i uczciwością budują zaufanie społeczne do biznesu rodzinnego i stają się nowym, obowiązującym wzorcem prowadzenia działalności gospodarczej. Takie cele stawia przed sobą I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej.

    Cele szczegółowe:

    *   Zainicjowanie prac nad portalem internetowym dla przedsiębiorców rodzinnych;
    *   Stworzenie propozycji rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie biznesu rodzinnego;
    *   Tworzenie modeli teoretycznych i praktycznych rodzinnej działalności biznesowej;
    *   Nawiązanie współpracy z zagranicznymi przedstawicielami sektorów biznesu rodzinnego;

    Strona internetowa i rejestracja uczestnictwa.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery