• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    “Kodeks Dobrych Praktyk. Dialog Pomiędzy Samorządem a Biznesem”



    Warszawa, 22.08.2024

     

    W ramach projektu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców / Union of Entrepreneurs and Employers “Kodeks Dobrych Praktyk. Dialog Pomiędzy Samorządem a Biznesem” powstał Kodeks, który gromadzi najlepsze praktyki i rekomendacje.

     

    Kodeks jest wynikiem licznych konsultacji, warsztatów i spotkań z przedstawicielami samorządów oraz przedsiębiorców. Uczestnicy tych inicjatyw mieli okazję dzielić się swoimi doświadczeniami, oczekiwaniami oraz pomysłami na poprawę współpracy.

    Celem projektu jest usprawnienie współpracy między urzędami a przedsiębiorcami poprzez promowanie transparentności i efektywności w podejmowaniu decyzji.

    Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu szerokiego grona interesariuszy udało się zidentyfikować kluczowe obszary, w których można wprowadzić korzystne zmiany.

    Zachęcamy samorządy do wdrażania tych zasad oraz aktywnego udziału w dialogu z biznesem, a także do tworzenia wewnętrznych procedur, które będą wspierać te wartości w codziennej pracy urzędów.

    Wspólnie możemy budować środowisko, w którym każdy wysłuchany głos przyczynia się do tworzenia lepszej i bardziej zintegrowanej przestrzeni dla rozwoju lokalnego biznesu.

    W tegorocznej edycji projektu aktywnie uczestniczy województwo śląskie, a szczególnie Miasto Katowice i Miasto Częstochowa. Projekt jest również wdrażany przez okoliczne gminy.

    Projekt realizowany przy współpracy Center for International Private Enterprise.

    Koordynatorzy regionalni projektu – Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – Częstochowa i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – ŚLĄSK.

    Więcej informacji o projekcie na stronie: www.dialog-biznes.zpp.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Oczekiwania biznesu od rządu w kwestii Ukrainy

    Odbudowy Ukrainy nie będzie do czasu zakończenia wojny ale należy się do niej przygotowywać już teraz. Jeśli zaczniemy to robić jak ruszy – będzie już za późno. Polska z uwagi na brak kapitału ma niewielkie szanse na wielkie inwestycje infrastrukturalne – platformowe (UE, Bank Światowy, EBOiR etc.) czy imperialne (USA, Niemcy, Japonia etc.) ale może je obsługiwać w obszarze logistyki, usług, materiałów i wykonawstwa. Również do tego należy przygotowywać się już teraz, bo potem będzie za późno. Od nas zależy czy będziemy w przyszłości hubem logistyczno-materiałowym dla Ukrainy czy po prostu podrzędnym krajem tranzytowym.

    Apel organizacji: Polska potrzebuje pracowników – wspierajmy legalną zrównoważoną imigrację zarobkową

    Sytuacja na polskim rynku pracy jest bezprecedensowo dobra – od lat odnotowujemy bardzo niski (jeden z najniższych w UE) poziom bezrobocia – w maju stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5% i była najniższa od listopada ub. roku – a współczynnik aktywności zawodowej fluktuuje, lecz historycznie plasuje się w najwyższych od dwudziestu lat rejestrach.

    List do 100 najbogatszych Polaków

    Zdaje sobie sprawę, że Wasza obecna aktywność ma raczej charakter sportowy niż finansowy, bo zarobiliście już tyle, że Wam i Waszym dzieciom wystarczy do końca życia. Ale jak Bóg dał talent do zarabiania pieniędzy, to warto wolę bożą uszanować. W związku z tym pozwalam sobie zasugerować Wam, gdzie ową wolę spożytkować, przy okazji realizując swoje sportowe ambicje.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery