• PL
 • EN
 • szukaj

  Janusz Jasiński

  Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Zielonogórskiej.

  To wieloletni przedstawiciel środowiska biznesowego i zasłużony działacz społeczny i sportowy. Z poświęceniem realizuje inicjatywy na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego regionu oraz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw.

  Aktywnie udziela się na rzecz wielu instytucji. Pełniąc funkcje Przewodniczącego Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Przewodniczącego Stowarzyszenia Aglomeracja Zielonogórska oraz Wiceprezydenta Konfederacji Lewiatan, godnie reprezentuje przedsiębiorców różnych branż.

  Jest głównym akcjonariuszem zielonogórskiego ekstra ligowego koszykarskiego klubu sportowego Stelmet BC, który zdobył w roku 2012 brązowy, w 2014 srebrny a w 2013, 2015, 2016 i 2017 złoty medal mistrzostw Polski.

  Przede wszystkim Janusz Jasiński jest wieloletnim przedsiębiorcą (właścicielem sklepów i stacji paliw Intermarche w Zielonej Górze, w tym pierwszego supermarketu sieci Intermarche w Polsce (i w Europie Wschodniej). W ramach obowiązków na rzecz Grupy Janusz Jasiński od 1997 odpowiadał za strukturę zakupów (SCA PR Polska) i logistykę (ITM Baza Poznańska), marketing, rozwój sieci i zarządzanie nieruchomościami (Krokus Sp. z o.o.) a także reprezentowanie na zewnątrz Grupy Muszkieterów (ITM Polska ).

  Od 2016 roku pełni funkcję Konsula Honorowego Republiki Słowenii w Zielonej Górze.

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery