• PL
 • EN
 • szukaj

  Wiesław Łubiński

  Wykształcenie wyższe, MBA -Uniwersytet w Northamptopn (UK), absolwent WSP, doktorant Wydziału Nauk Humanistycznych. Posiada: egzamin państwowy (nr556/2001) i uprawnienia dla członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa  uprawnienia w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i zarządzania nimi; certyfikowany trener w oświacie, w NLP. Jest autorem publikacji z zakresu ekonomii, biznesu, CSR, etyki. Jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich. 

  Prowadzi od ponad 20 lat, własną działalność edukacyjną na bazie szkól i sieci przeszkoli. Funkcjonował także w radach nadzorczych firm sektora prywatnego i samorządowego. Od ponad 20 lat aktywnie realizował  misje wsparcia i aktywizowania przedsiębiorców w organizacji pracodawców. Był wiceprezesem i Kanclerzem Olsztyńskiej Loży BCC – od 2000 r ,obecnie jest Prezesem ZPPWiM.

  Jest społecznikiem od „urodzenia”. Pracował zawodowo w administracji zespolonej i samorządowej, był radnym, aktywnie działał w organizacji młodzieżowej. Od ponad 45  lat związany z pomocą społeczną, pełni funkcje prezesa Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, wspierał potrzebujących, dzieci – akcje Kurczaczek, Mikołaj dzieciom, świąteczne paczki oraz ludzi samotnych i w podeszłym wieku. Z tej aktywności współtworzył Kapitułę Wielkiego Serca oraz Nagrodę Ludziom Dobrej Woli – nagradzanie ludzi bezinteresownie wpierających potrzebujących . Od powstania aktywny w Radzie Dialogu Społecznego, był pierwszym przewodniczącym WRDS w województwie warmińsko-mazurskim. Jest filantropem Warmii i Mazur stąd jego aktywność w życiu publicznym. Jest jednym z sponsorów inicjatyw patriotycznych, budowy Kolumny Orła Białego czy pamięci poległych Żołnierzy w II wojnie światowej.

  Za prace społeczne odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i korporacyjnymi, posiada Krzyż Oficerski OOP i Krzyż Kawalerski OOP, Złoty medal „Za długoletnią służbę”, za zasługi dla gospodarki RP, „Primus in Agendo”, Order Honorowy Związku Piłsudczyków RP,  Gwiazdę 100-lecia Odzyskania Niepodległości, za zasługi dla Województwa warmińsko-mazurskiego, medal za zasługi dla Kultury Polskiej,  medal Komisji Edukacji Narodowej.

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery