• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Akademia Młodych Przedsiębiorców



    29-12-2014

    Kształcenie przyszłych liderów biznesu w Akademii Młodych Przedsiębiorców.

    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, znana ze skutecznej promocji rozwiązań pro-wolnościowych i pro-rynkowych zaprasza na swój nowy projekt szkoleniowy –Akademię Młodych Przedsiębiorców, nad którą objęliśmy patronat.

    – Staramy się kształcić młodych ludzi w duchu wolności, a umiejętność założenia i prowadzenia firmy może być szansą na stanie się bardziej wolnym. Dlatego zdecydowaliśmy się na drugą edycję Akademii – mówi Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji i jednocześnie koordynator projektu. AMP rozpocznie się w lutym, przez pięć sobót kursanci będą spotykać się w Krakowie. Podczas 40 godzin zajęć dowiedzą się jak napisać biznesplan, jak promować firmę w Internecie, a w szczególności w serwisach społecznościowych oraz w jaki sposób w ogóle rozpocząć swoją działalność i przebić się przez gąszcz przepisów. Dla chętnych spoza Krakowa organizatorzy przewidzieli kurs wirtualny polegający na wysyłaniu nagrań wykładów i innych materiałów szkoleniowych, co pozwoli uczestnikom na tak samo dobre przygotowanie się, jak tym, którzy będą fizycznie obecni na zajęciach w Krakowie. – Swojej oferty nie adresujemy jednak tylko do przyszłych przedsiębiorców. Uważamy, że program, który mamy do zaoferowania może być atrakcyjny także dla osób, które od niedawna prowadzą swoją działalność i chcą dowiedzieć się czegoś więcej – mówi Chmielowski.

    Ważnym elementem Akademii będą, oprócz zajęć, także spotkania z przedsiębiorcami. Będą oni mówić o tym, jak zaczynali swój biznes i na pewno podzielą się cennymi radami z tymi, którzy sami chcą prowadzić firmy lub rozwijać swoje przedsiębiorstwa. Dodatkową atrakcją kursu jest nagroda. Aby zaliczyć kurs i otrzymać od organizatorów certyfikat, uczestnicy będą pisać biznesplany. Spośród nich zostanie wybrany najlepszy, którego autor otrzyma możliwość darmowego odbycia studiów MBA organizowanych przez Alternatywną Szkołę Biznesu Kamila Cebulskiego. Wyboru dokonają przedsiębiorcy. Rynkowa wartość tych studiów to ponad 14 tysięcy złotych.

    Więcej szczegółów można znaleźć pod mlodziprzedsiebiorcy.com.pl

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery