• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Aktywnie w Głogowie



    17.04.2015

    W środę, 15 kwietnia 2015 r. o godzinie 18:30, w tradycyjnie gościnnych progach restauracji „Pasjonata” w Głogowie, odbyło się kolejne spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, osób zainteresowanych członkostwem oraz przedstawicieli firm uczestniczących w lokalnym programie ZPP: „Kupuj w Głogowie”.

    W trakcie spotkania poinformowano o działaniach bieżących Związku Przedsiębiorców i Pracodawców na gruncie lokalnym oraz omówiono możliwości rozszerzenia wspólnych działań promocyjno-marketingowych firm usługowo-handlowych, między innymi w ramach realizowanej akcji „Kupuj w Głogowie”.

    Uczestnicy spotkania przedstawili swoje pomysły oraz propozycje konkretnych działań, proponując jednocześnie wstępne zarysy związane z realizacją proponowanych rozwiązań. Pomysły okazały się na tyle interesujące, że spotkanie trwało ponad dwie godziny 🙂 Większość uczestników zadeklarowało przygotowanie kolejnych etapów projektowanych wspólnych działań przedsiębiorców głogowskich. O efektach tych prac będziemy chcieli informować Państwa drogą mailową. Jednocześnie zachęcamy pozostałe firmy do aktywnego uczestnictwa, między innymi poprzez udział w spotkaniach.

    Jak powiedział Maciej Junke, Rzecznik ZPP w Głogowie, Organizator spotkania, coraz częściej słyszy od „nowych” uczestników, że nie spodziewali się, że mogą one być tak ciekawe i konstruktywne. Jak dodał – oni rzeczywiście dostrzegają, że „razem możemy więcej”.

    W imieniu Macieja Junke serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu i angażującym się we wspólnie realizowane przedsięwzięcia.

    Kolejne spotkanie odbędzie się za miesiąc. O szczegółach poinformujemy drogą mailową, a także poprzez kanały komunikacji ZPP.

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery