• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Ankieta dot. opłat interchange



    13-06-2014

    Szanowni Państwo,

    od 1 lipca 2014 roku zacznie obowiązywać w Polsce – wprowadzona ustawowo – górna granica wysokości opłaty interchange – czyli głównego składnika kosztowego całkowitej opłaty ponoszonej na rzecz agentów rozliczeniowych przez punkty handlowo-usługowe akceptujące karty. Od tej daty, opłaty jakie Państwo ponosicie na rzecz agentów rozliczeniowych za przyjmowanie płatności kartami VISA i MasterCard, powinny bardzo znacząco spaść.

    Mając na uwadze powyższe, konieczne jest zbadanie czy przedsiębiorcy będą beneficjentami redukcji opłaty interchange. Dlatego też nasza organizacja, wspólnie z FROB, zdecydowała się na rozpropagowanie szeroko zakrojonego badania dotyczącego podejścia agentów rozliczeniowych do ustawowej regulacji wysokości opłaty interchange. Uzyskane wyniki i Państwa zaangażowanie pomogą w działaniach zmierzających do jeszcze większej redukcji Państwa kosztów w zakresie akceptacji kart płatniczych.

    Zachęcamy wszystkie podmioty korzystające z terminali płatniczych do wzięcia udziału w naszej ankiecie. Składa się ona jedynie z 12 pytań jednokrotnego wyboru, a mając „pod ręką” umowę z agentem rozliczeniowym wypełnienie jej nie zajmie więcej niż 5 minut. Zapewniamy pełną poufność pozyskanych informacji zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

    Link do ankiety: http://frob.badanie.net/

    Prosimy o wypełnienie ankiety do 20 czerwca 2014 r.

    Z wyrazami szacunku,
    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery