• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    European Students for Liberty



    17.11.2015

    European Students For Liberty – Polska (ESFL Polska) wraz z Instytutem Misesa mają przyjemność zaprosić na III Konferencję ESFL w Polsce, która odbędzie się 21 listopada 2015 r. (sobota), w godzinach 9:00-17:00 na Uniwersytecie Wrocławskim (ul. Uniwersytecka 7-10).

    Zostaliśmy partnerem wydarzenia.

    Tegorocznym tematem konferencji jest Prywatna przedsiębiorczość i indywidualna odpowiedzialność. Głównym jej celem jest podkreślenie roli działalności jednostek w budowaniu wzrostu i rozwoju gospodarczego. Wykład inauguracyjny pt. Roots of European exceptionalism – liberty, entrepreneurship and economic growth wygłoszony zostanie przez prof. Witolda Kwaśnickiego (Instytut Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego). W roli prelegentów wystąpią także Vit Jedlicka (czeski polityk, założyciel państwa Liberland), Mateusz Machaj (założyciel i główny ekonomista Instytutu Misesa), Eszter Nova (Stratfor), Wiktor Jodłowski (Talkersi.pl) oraz Karin Svanborg-Sjovall (Timbro). Wykład finałowy pt. Morality of entrepreneurship wygłosi Yaron Brook, Prezes Ayn Rand Institute. Yaron Brook jest dyrektorem wykonawczym Ayn Rand Institute. Był felietonistą w Forbes.com, a jego artykuły zostały przedstawione w Wall Street Journal, USA Today, zleceniodawcy Business Daily i wielu innych publikacji

    Ogromny sukces europejskich Konferencji Regionalnych w 2014 roku, w których udział wzięło ponad 2500 studentów wskazuje na potrzebę dyskusji o ideach wolnościowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej, już 21 listopada.

    Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz rejestracyjny

    Konferencja odbędzie się w języku angielskim, udział jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20.11.2015 (godz. 23:59).

    Dokładny adres: Uniwersytet Wrocławski, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7-10, bud. D, sala nr 2 im. Witolda Świdy.

    Zapraszamy również do odwiedzenia profilu organizatorów na Facebooku.

    Organizatorzy:

    European Students For Liberty – Polska
    Instytut Misesa
    Uniwersytet Wrocławski
    Koło Naukowe Rising Business Leaders

    Partnerzy:

    Koliber Wrocław
    Stowarzyszenie Libertariańskie
    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości
    Towarzystwa Biznesowe
    Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju
    Warsaw Enterprise Institute
    Związek Przedsiębiorców i PracodawcówLibertarianin.org
    Obiektywizm.pl

    Wyłączny sponsor:

    Rising Tide Foundation

    Harmonogram wydarzenia

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery