• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Grupa przedsiębiorców decyduje o stworzeniu Dolnośląskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców



    W dniu 3 sierpnia 2016 roku we Wrocławiu 12 osobowa inicjatywna grupa przedsiębiorców, wśród których jest również  wiceprezes ZPP – Dorota Wolicka oraz Rzecznik Dolnośląski ZPP – Zenon Madej, podjęła oficjalną decyzję o stworzeniu  Dolnośląskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Przedsiębiorcy od razu rozpoczęli działania zmierzające do opracowania Statutu, a także celów i planu działania Związku.

    Oprócz działań o charakterze ogólnym, wspierających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, do planu działania Związku wpisane zostaną przede wszystkim cele i zadania służące rozwojowi biznesu na Dolnym Śląsku, wsparciu przedsiębiorców oraz integracji środowiska MSP w tym regionie.

    Planowany jest szereg działań zmierzających do wsparcia przedsiębiorców w zakresie m.in.:

    • edukacji z zakresu finansów,
    • wsparcia w opracowywaniu strategii rozwojowych,
    • warsztatów z zakresu prawa gospodarczego, ubezpieczeń społecznych,
    • wsparcia w wykorzystywaniu pomocy unijnej,
    • propagowania wiedzy i pomocy w procesie sukcesji w firmie,
    • skutecznej promocji dolnośląskich MŚP w celu zwiększania potencjału rozwojowego i zwiększania udziału w rynku,
    • dostępu w ramach członkostwa do porad prawnych z każdej dziedziny,
    • organizacji konferencji tematycznych,
    • zacieśnienia współpracy naukowców z biznesem,
    • podnoszenia świadomości mikro, małych i średnich przedsiębiorców

    A to jeszcze nie wszystko!

    Prace wrą, a my trzymamy kciuki za zDolny Śląsk :)!

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery