• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    II Polski Kongres Prawa Zamówień Publicznych



    27-10-2014

    W imieniu Instytuta Allerhanda zaprasza do udziału w II Polskim Kongresie Prawa Zamówień Publicznych 2014, który poświęcony jest przyszłości systemu zamówień publicznych w Polsce, w kontekście zmian jakich wymaga implementacja nowych regulacji europejskich oraz wyzwań związanych z informatyzacją procesu udzielania zamówień. Podczas Kongresu zostanie także podjęta tematyka możliwości otwarcia systemu na wdrożenie nowoczesnych, biznesowych instrumentów zakupowych, pozwalających na istotną redukcję kosztów funkcjonowania sektora publicznego.

    Objęliśmy patronat nad wydarzeniem.

    Hasło przewodnie Kongresu brzmi: „Zamówienia publiczne przyszłości – nowe wyzwania, priorytety, narzędzia”. Program został podzielony na cztery bloki tematyczne:

    I – O tym się pisze − system zamówień publicznych widziany oczami mediów branżowych
    II – Jak implementować nowe regulacje europejskie w krajowym systemie zamówień publicznych? − kluczowe zagadnienia i problemy
    III – W kierunku unowocześnienia zamówień publicznych − możliwość wdrożenia biznesowych instrumentów zakupowych w zamówieniach publicznych
    IV – Informatyka w służbie zamówień publicznych − elektroniczne zamówienia, e-katalogi, informatyczne narzędzia zarządzania zamówieniami

    Dobór prelegentów i uczestników Kongresu, wywodzących się z różnych środowisk opiniotwórczych, stworzy unikalną możliwość przekrojowego podejścia do omawianych zagadnień, co pozwoli na zebranie wielu wartościowych opinii i przyczyni się do wspólnego poszukiwania optymalnych rozwiązań – modelu regulacji odpowiadającego potrzebom rynku zamówień publicznych.

    Agenda Kongresu.

    Unikatowa jakość dyskusji to gwarancja Instytutu Allerhanda. Opiekunem Merytorycznym Kongresu jest Elżbieta Gnatowska.
    Serdecznie zapraszamy do udziału!

    Rejestracja.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa (Numer z wykazu: UDER2)

    W dniu 16 kwietnia 2025 roku na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Ordynacja podatkowa dotyczący poszerzenia stosowania istniejącej w prawie podatkowym zasady in dubio pro tributario na pojawiające się wątpliwości co do stanu faktycznego.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do Prezydenta RP Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie! Przedłożona przez rząd ustawa nie cofa w pełni szkodliwych skutków Polskiego Ładu, ale stanowi istotną ulgę dla 2 milionów drobnych przedsiębiorców, dlatego jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców apelujemy do Pana o jej podpisanie!

    Informacja Prasowa: Posiedzenie Podkomisji ds. Przedsiębiorczości

    W środę 23 kwietnia br., odbyło się posiedzenie Podkomisji ds. Przedsiębiorczości toczyła się intensywna dyskusja nt. funkcjonowania systemu tzw. Białych Certyfikatów — kluczowego mechanizmu wspierania efektywności energetycznej. Choć założenia systemu Białych Certyfikatów są dobrze oceniane przez przedsiębiorców, napotyka on na poważne bariery: długi czas oczekiwania na decyzje, brak przejrzystości oraz brak dostosowania do realiów MŚP. Przedsiębiorcy zmagają się z nadmierną biurokracją, złożonymi procedurami i niejasnymi wymaganiami, które skutecznie zniechęcają do inwestycji w efektywność energetyczną.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery