• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Jak zmienić polski system podatkowy?



    28.09.2015

    Jak zmienić polski system podatkowy?
    DEBATA WEI

    Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie Warsaw Enterprise Institute – naszej fundacji, poświęconej zmianom systemu podatkowego w Polsce.

    Wszyscy zgadzamy się, że system podatkowy jest zły – skomplikowany, nieprzejrzysty, a przepisy podatkowe zbyt często zmieniane. Nie chcemy rozmawiać o status quo, ale o możliwych zmianach. Rewolucyjnych, czy ewolucyjnych? Koniecznych.

    Debata odbędzie się w dniu 5 października 2015 (poniedziałek) w godzinach 13:00-15:30 w Kafe Zielony Niedźwiedź – restauracji ZPP mieszczącej się przy ulicy Smolnej 4 (wjazd od ulicy Kruczkowskiego 5) w Warszawie.

    AGENDA:

    13:00-13:20 Polski system podatkowy z punktu widzenia przedsiębiorców
    Cezary Kaźmierczak

    13:20-13:40 Dług publiczny a system podatkowy
    Paweł Dobrowolski

    13:40-14:00 System Dzierżawskiego – propozycja zmiany systemu podatkowego ZPP
    Mariusz Pawlak

    Przerwa

    14:15-15:30 Debata WEI: Jak zmienić system podatkowy?

    Prowadzenie: Tomasz Wróblewski, wiceprezes WEI, redaktor naczelny „Wprost”

    Swój udział w debacie potwierdzili już: prof. Witold Modzelewski – prawnik, wykładowca akademicki; Aleksander Łaszek – członek Zarządu Forum Obywatelskiego Rozwoju, Główny Ekonomista; prof. Robert Gwiazdowski – Prezes WEI, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP, wykładowca akademicki.

    5 października 2015, godzina 13:00-15:30
    Miejsce: Kafe Zielony Niedźwiedź, ul. Smolna 4 (Park Beyera), Warszawa

    Ze względów organizacyjnych, prosimy o potwierdzenie udziału:
    Joanna Samoraj
    Email: j.samoraj@zpp.net.pl
    Tel: 504 287 817

    *Foto Flickr/Creative Commons/401(K) 2012

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery