• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    \”Kartą się opłaca\” w Katowicach



    06.05.2015

    Jak zwiększyć obrót poprzez akceptację kart płatniczych? Jak obniżyć koszty związane z przyjmowaniem kart? Jakie są najkorzystniejsze oferty dotyczące terminali płatniczych? Na te i podobne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas kolejnego z cyklu seminarium „Kartą się opłaca”, które odbyło się 28 kwietnia w Katowicach.

    Karty płatnicze i płatności elektroniczne to najtańszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób realizacji i przyjmowania płatności. Co istotne, istnieje wiele narzędzi, które wykorzystane w prowadzeniu małego i średniego biznesu, mogą realnie przyczynić się do rozwinięcia biznesu, szczególnie zaś zwiększenia obrotów.

    Celem realizowanego cyklu seminariów w wielu miastach w Polsce jest przekonanie przedsiębiorców sektora małych i średnich firm, że inwestycja w terminal płatniczy jest inwestycją we własny biznes. Organizowane seminaria mają dostarczyć wiedzę na temat tego jak w pełni wykorzystać możliwości związane z akceptacją kart płatniczych.

    – W ubiegłym roku przeprowadziliśmy dwa pilotażowe seminaria, w Warszawie i Łodzi, które okazały się sukcesem i idealną odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców sektora MSP – mówi Marcin Nowacki, wiceprezes ZPP. Jak dodaje – Dlatego też zdecydowaliśmy się na kontynuowanie projektu. W tym roku planujemy zorganizować seminaria w kolejnych miastach, m.in. Poznaniu, Wrocławiu, czy Gdańsku.

    Podczas każdego z seminariów omawiane są m.in. zalety płatności bezgotówkowych w biznesie, sposoby przygotowania firmy do płatności elektronicznych, możliwości znalezienia właściwego partnera do akceptacji kart oraz kwestie zarządzania ryzykiem i procesowania kart.

    W seminarium w Katowicach, zorganizowanym w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej, wzięli udział:

    Kamila Kaliszyk, MasterCard Poland;
    Bogdan Bochenek, MasterCard Poland;
    Marcin Nowacki, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

    oraz zainteresowani płatnościami bezgotówkowymi przedsiębiorcy sektora MSP, a także lokalni dziennikarze branżowi.

    Krótka fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie www.kartasieoplaca.pl

    Najnowsze artykuły

    Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce — rynek, wyzwania i szanse

    Dziś premiera raportu ZPP “Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce – rynek, wyzwania i szanse” Dlaczego ten raport jest przełomowy? Polska ma mocne argumenty, żeby stać się potęgą tworzenia i adaptacji technologii pojazdów autonomicznych: • 3. miejsce w UE jako producent części samochodowych • 10. miejsce na świecie jako eksporter podzespołów • 13,5 % PKB pochodzi z sektora motoryzacyjnego • 439 tys. wyprodukowanych pojazdów (2021) • 7,6 % wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w motoryzacji

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery