• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Katalog Praw Przedsiębiorców



    13-08-2014

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców opublikował drugi zeszyt Katalogu Praw Przedsiębiorców – cyklicznej publikacji, która ma stanowić „pierwszą pomoc prawną” dla przedsiębiorców.

    Drugie opracowanie, przygotowane przez prawników Rekomendowanej Kancelarii Prawnej ZPP – Adwokackiej Spółki Partnerskiej Grzybkowski Guzek Jackowski z Poznania, zostało poświęcone tematyce kontroli wykonywanej przez organy kontroli podatkowej.

    Jak mówi Dorota Wolicka, dyrektor Biura Interwencji i Organizacji ZPP, która nadzoruje przygotowanie kolejnych publikacji: – Drugi zeszyt Katalogu Praw Przedsiębiorców poświęciliśmy organom kontroli podatkowej, bo wiemy jak wielu przedsiębiorców ma z nimi złe doświadczenia. Jeśli choć jeden przedsiębiorca skorzysta z naszej pracy, pozna przepisy go obowiązujące, a dzięki temu wygra batalię z urzędnikami, już wtedy będziemy mogli mówić o sukcesie.

    ***

    Katalog Praw Przedsiębiorców jest cykliczną publikacją, która stanowi kompendium wiedzy, zbiór szczegółowych zasad, które obowiązują każdego przedsiębiorcę w obliczu kontroli z urzędu.

    Katalog stanowi „pierwszą pomoc prawną” dla przedsiębiorców, którzy nękani ciągłymi kontrolami, niejednokrotnie czują się bezradni wobec gąszczu skomplikowanych przepisów.

    Ideą powstania Katalogu, przygotowywanego we współpracy z partnerskimi Kancelariami Prawnymi, było dostarczenie przedsiębiorcom bezpłatnej, ogólnodostępnej publikacji, która w łatwy i zwięzły sposób przybliży każdemu przedsiębiorcy jego prawa, obowiązki, ale też granice, w jakich dana kontrola może się poruszać.

    Katalog Praw Przedsiębiorców _ Organy kontroli podatkowej do pobrania

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery