• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejne spotkanie w Głogowie.



    05.02.2015

    We wtorek, 3 lutego br. o godzinie 18:00, w tradycyjnie gościnnych progach restauracji Pasjonata w Głogowie, odbyło się kolejne spotkanie Członków oraz sympatyków i osób zainteresowanych członkostwem w ZPP.

    Podczas spotkania, Maciej Junke, Rzecznik ZPP powiecie głogowskim, przekazał informacje na temat dotychczasowych działań w regionie, a także spotkania inicjującego powstanie Rady Gospodarczej w Głogowie – pomysłu, któremu kibicujemy, wierząc, że pozwoli na konsolidację, a także współpracę środowiska małych i średnich lokalnych firm. Jednocześnie ułatwi kontakt przedsiębiorcom z władzami miejskimi, a w efekcie wzmocni wsparcie władz lokalnych w rozwiązywaniu problemów lokalnych firm. Informacja Rzecznika dotyczyła także krótkiej relacji ze spotkania Prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka z przedsiębiorcami, które odbyło się 12 stycznia 2015 roku w Poznaniu.

    Druga część spotkania została poświęcona akcji „Kupuj w Głogowie”, zapoczątkowanej i prowadzonej przez miejscowych członków ZPP. Uczestnicy spotkania omówili dotychczasowe aktywności i nowe pomysły działań. W trakcie spotkania podkreślano, że skuteczność działań akcji „Kupuj w Głogowie” będzie tym większa, im większa będzie konsolidacja i zaangażowanie lokalnych firm, przy wsparciu władz lokalnych. Oczekiwanym efektem powinno być poprawa sytuacji lokalnych firm o profilu handlowo-usługowym.  

    Aby osiągać spodziewane cele, niezbędne są systematyczne spotkania lokalnych przedsiębiorców, co najmniej raz w miesiącu. Zaproponowano, by odbywały się one w każdy pierwszy lub drugi wtorek miesiąca o godzinie 18:30.

    Więcej informacji:
    Maciej Junke
    Email :: m.junke@zpp.net.pl
    Tel :: 695 190 565

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery