• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejne spotkanie w Głogowie.



    05.02.2015

    We wtorek, 3 lutego br. o godzinie 18:00, w tradycyjnie gościnnych progach restauracji Pasjonata w Głogowie, odbyło się kolejne spotkanie Członków oraz sympatyków i osób zainteresowanych członkostwem w ZPP.

    Podczas spotkania, Maciej Junke, Rzecznik ZPP powiecie głogowskim, przekazał informacje na temat dotychczasowych działań w regionie, a także spotkania inicjującego powstanie Rady Gospodarczej w Głogowie – pomysłu, któremu kibicujemy, wierząc, że pozwoli na konsolidację, a także współpracę środowiska małych i średnich lokalnych firm. Jednocześnie ułatwi kontakt przedsiębiorcom z władzami miejskimi, a w efekcie wzmocni wsparcie władz lokalnych w rozwiązywaniu problemów lokalnych firm. Informacja Rzecznika dotyczyła także krótkiej relacji ze spotkania Prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka z przedsiębiorcami, które odbyło się 12 stycznia 2015 roku w Poznaniu.

    Druga część spotkania została poświęcona akcji „Kupuj w Głogowie”, zapoczątkowanej i prowadzonej przez miejscowych członków ZPP. Uczestnicy spotkania omówili dotychczasowe aktywności i nowe pomysły działań. W trakcie spotkania podkreślano, że skuteczność działań akcji „Kupuj w Głogowie” będzie tym większa, im większa będzie konsolidacja i zaangażowanie lokalnych firm, przy wsparciu władz lokalnych. Oczekiwanym efektem powinno być poprawa sytuacji lokalnych firm o profilu handlowo-usługowym.  

    Aby osiągać spodziewane cele, niezbędne są systematyczne spotkania lokalnych przedsiębiorców, co najmniej raz w miesiącu. Zaproponowano, by odbywały się one w każdy pierwszy lub drugi wtorek miesiąca o godzinie 18:30.

    Więcej informacji:
    Maciej Junke
    Email :: m.junke@zpp.net.pl
    Tel :: 695 190 565

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery