• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejne spotkanie w Poznaniu!



    05-12-2014

    We wtorek, 2 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie przedsiębiorców, zorganizowane przez Józefa Łukaszczyka, Rzecznika ZPP w Poznaniu.

    W trakcie spotkania zostały omówione bieżące problemy, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, a także zmieniające się przepisy prawa, m.in. objęcie obowiązkiem prowadzenia kas fiskalnych przez branże i zawody dotychczas wyłączone z takiej powinności, które skutecznie utrudniają i zniechęcają do prowadzenia działalności na własny rachunek.

    Podczas spotkania ustalono, że wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorców należy propagować ideę podjęcia wspólnych działań w celu ochrony własnych firm przed błędnymi lub nieuzasadnionymi działaniami administracji, a  przede wszystkim wspomagać  się na różnych płaszczyznach w prowadzonej działalności (oczywiście tam, gdzie nie jest to działalność konkurencyjna). 

    Ustalono także, że koniecznym jest zapoznanie i przygotowanie się do zmian, jakie będą obowiązywały od 1 stycznia 2015 r.

    Termin kolejnego spotkania został ustalony na poniedziałek, 12 stycznia 2015 r. o godzinie 18:00 w restauracji FART w Poznaniu (ul. Wałbrzyska 6). Tematem spotkania będą „Zagrożenia w działalności firmy od strony formalno-prawnej oraz optymalizacja podatkowa”.

    Więcej informacji:
    Józef Łukaszczyk
    Rzecznik ZPP w woj. wielkopolskim
    Tel :: 602 790 530
    Email :: j.lukaszczyk@zpp.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery