• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejni Eksperci ZPP wybrani!



    17-02-2014

    Powody do satysfakcji są dwa. To nazwiska kolejnych, nowo wybranych ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Piotra Pośnika oraz Michała Zdyba, na co dzień współpracujących z kancelarią BWW Law & Tax. Piotr Pośnik został ekspertem w dziedzinie prawo, natomiast Michał Zdyb będzie doradzał w kwestiach podatkowych.

    Witamy w naszym gronie!

    Piotr Pośnik

    Jest adwokatem współpracującym z kancelarią BWW Law & Tax. Specjalizuje się w sporach cywilnych i gospodarczych oraz postępowaniach administracyjnych. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami cywilnymi oraz gospodarczymi, w postępowaniach upadłościowych i naprawczych, jak również w postępowaniach przed organami i sądami administracyjnymi. Interesuje się także prawem własności intelektualnej. Ostatnio reprezentował m.in. Polimex-Mostostal w sporze związanym z procesem inwestycyjnym oraz spółkę należącą do funduszu inwestycyjnego BPH TFI w sporze dotyczącym zwrotu nieruchomości wielkopowierzchniowej, jak również spółki z Grupy Curtis oraz Grupy First Property w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Piotr Pośnik jest autorem publikacji z zakresu prawa, w tym w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej oraz Palestrze.

    Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, prawo studiował również na International University Audentes w Tallinie. Absolwent studiów podyplomowych „Psychologia w praktyce wymiaru sprawiedliwości” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej w Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie.

    Michał Zdyb  

    Jest doradcą podatkowym współpracującym z kancelarią BWW Law & Tax. Posiada dziesięć lat doświadczenia zawodowego zdobytego m.in. w firmach konsultingowych z tzw. Wielkiej Czwórki w dedykowanych zespołach świadczących usługi doradcze m.in.  dla branży medycznej oraz edukacyjnej. Uczestniczył w wielu projektach, które obejmowały m.in. wdrożenie efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności gospodarczej, restrukturyzację działalności pod kątem optymalizacji podatkowej oraz optymalizację podatkową procesów dystrybucyjnych i promocyjnych. Jest autorem nowatorskiego rozwiązania umożliwiającego odzyskanie podatku VAT przez spółdzielnie mieszkaniowe. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego dla podmiotów z sektora ochrony zdrowia oraz branży edukacyjnej. Obszarem jego szczególnego zainteresowania jest międzynarodowe prawo podatkowe. Michał Zdyb jest autorem ponad stu publikacji podatkowych w prasie fachowej (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Przegląd Podatkowy, Prawo i Podatki), w tym dwóch książek wydanych przez wydawnictwo Difin: Międzynarodowe Prawo Podatkowe oraz Oddziały i przedstawicielstwa podmiotów zagranicznych w Polsce. Jest doświadczonym trenerem z zakresu prawa podatkowego (przeprowadził ponad 50 szkoleń podatkowych) oraz wykładowcą akademickim (m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zjawiska nabywania korzyści umownych –treaty shopping.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery