• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Konkurs Innowator 2014 rozstrzygnięty.



    03-02-2014

    W piątek, 31 stycznia w Kafe Zielony NIedźwiedź odbyło się rozstrzygnięcie VII edycji Konkursu Innowator. Na tegoroczną edycję wydarzenia składały się konkurs na Najlepsze Projekty Samorządowe oraz Najlepiej Zarządzaną Jednostkę Samorządową 2013 roku.

    A oto jak przedstawiały się wyniki tegorocznej edycji:

    Najlepiej Zarządzana Jednostka 2013:

    • Najlepiej Zarządzane Miasto 2013 – Miasto Rzeszów, zarządzane przez Prezydenta Tadeusza Ferenca.
    • Najlepiej Zarządzana Spółka 2013 – Przewozy Regionalne Sp. z o.o., zarządzane przez Prezesa Ryszarda Kucia.

     

    Najlepszy Projekt Samorządowy 2013:

    • NAJLEPSZY PROJEKT KULTURALNY – „Markowy Projekt turystyczny – TurKol.pl”, realizowany przez Przewozy Regionalne Sp. z o.o., pierwszy Wielkopolski Zakład Przewozów Regionalnych.
    • NAJLEPSZY PROJEKT PROMOCYJNY – „System wsparcia i promocji produktu lokalnego i tradycyjnego przez Powiat Robczycko-Sędziszowski”.
    • NAJLEPSZY PROJEKT URBANISTYCZNO-REWITALIZACYJNY – „Rozbudowa Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu”, realizowany przez miasto Poznań.

     

    Konkurs Innowator to projekt adresowany do polskiego środowiska samorządowego, stwarzający różnorodne możliwości promocji i nawiązywania bezpośrednich relacji z jego liderami.

    Gospodarzem projektu jest Centrum im. Adama Smitha, a organizatorem po raz kolejny agencja MMT Management. Nad poprawnością głosowania Członków Akademii oraz Samorządowców czuwała firma doradcza KPMG.

    Partnerami i Patronami tegorocznej edycji byli: KPMG, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Infrastruktura: Ludzie, Innowacje, Technologie, POLSKA  AGENCJA  INFORMACJI  I  INWESTYCJI  ZAGANICZNYCH, Regioportal, ViaExpert: Portal Budownictwa Komunikacyjnego oraz Związek Powiatów Polskich.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery