• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Krajowy Fundusz Szkoleniowy



    19.10.2015

       

    W imieniu Prezydenta Pracodawców RP, dr Andrzeja Malinowskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt.

    “Krajowy Fundusz Szkoleniowy – jak przedsiębiorcy mogą pozyskać środki finansowe na szkolenia pracowników”.

    Odbędzie się ono 21 października 2015 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Pracodawców RP przy ulicy Brukselskiej 7 w Warszawie.
    R.S.V.P. do 20.10.2015 r. na e-mail: l.plowiecka-sroka@pracodawcyrp.pl lub tel.: (22) 518 87 35

    Liczba miejsc jest ograniczona, udział w spotkaniu bezpłatny!

    PROGRAM*

    9:45-10:00 Rejestracja gości
    10:00 10:10 Otwarcie: Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP
    10:10-10:20 Wprowadzenie: Grzegorz Tokarski – członek Rady Rynku Pracy, Wiceprezes Zarządu Krajowego Centrum Pracy, krótka prelekcja nt. roli Krajowego Funduszu Szkoleniowego, jego funkcjonowania i zmian planowanych od 2016 r.
    10:20-11:20 Debata panelistów

    Do udziału zostali zaproszeni:

    Magdalena Żyszkowska-Osińska – Dyrektor Corporate Learning – ICAN Sp. z o.o., wystąpienie nt. znaczenia kształcenia ustawicznego z perspektywy pracodawcy i pracownika
    Wanda Adach – Dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy, wystąpienie nt. procedury ubiegania się o wsparcie ze środków KFS
    Elżbieta Bielecka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, wystąpienie nt. doświadczenia pracodawcy w procesie ubiegania się o wsparcie ze środków KFS.

    Moderator: Grzegorz Tokarski

    11:20-11:30 Podsumowanie debaty, dyskusja

    11:30 Zakończenie i poczęstunek

    * Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w programie.

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery