• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Krajowy Fundusz Szkoleniowy



    19.10.2015

       

    W imieniu Prezydenta Pracodawców RP, dr Andrzeja Malinowskiego, serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt.

    “Krajowy Fundusz Szkoleniowy – jak przedsiębiorcy mogą pozyskać środki finansowe na szkolenia pracowników”.

    Odbędzie się ono 21 października 2015 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Pracodawców RP przy ulicy Brukselskiej 7 w Warszawie.
    R.S.V.P. do 20.10.2015 r. na e-mail: l.plowiecka-sroka@pracodawcyrp.pl lub tel.: (22) 518 87 35

    Liczba miejsc jest ograniczona, udział w spotkaniu bezpłatny!

    PROGRAM*

    9:45-10:00 Rejestracja gości
    10:00 10:10 Otwarcie: Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP
    10:10-10:20 Wprowadzenie: Grzegorz Tokarski – członek Rady Rynku Pracy, Wiceprezes Zarządu Krajowego Centrum Pracy, krótka prelekcja nt. roli Krajowego Funduszu Szkoleniowego, jego funkcjonowania i zmian planowanych od 2016 r.
    10:20-11:20 Debata panelistów

    Do udziału zostali zaproszeni:

    Magdalena Żyszkowska-Osińska – Dyrektor Corporate Learning – ICAN Sp. z o.o., wystąpienie nt. znaczenia kształcenia ustawicznego z perspektywy pracodawcy i pracownika
    Wanda Adach – Dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy, wystąpienie nt. procedury ubiegania się o wsparcie ze środków KFS
    Elżbieta Bielecka – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, wystąpienie nt. doświadczenia pracodawcy w procesie ubiegania się o wsparcie ze środków KFS.

    Moderator: Grzegorz Tokarski

    11:20-11:30 Podsumowanie debaty, dyskusja

    11:30 Zakończenie i poczęstunek

    * Organizator zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w programie.

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery