• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Libertus w gronie członków ZPP



    10 maja 2016 roku w Opolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Libertus Województwa Opolskiego. W oficjalnym powołaniu tej struktury uczestniczyli również Prezes ZPP Cezary Kaźmierczak oraz Wiceprezes ZPP Marcin Nowacki.

    Organizacja działająca od 11 maja 2015 roku jako Stowarzyszenie „Libertus”, od 2016 roku oficjalnie reprezentuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – Libertus ma swoich przedstawicieli w 11 miastach województwa opolskiego. Funkcję Prezesa pełni Grzegorz Sobota.

    Organizacja dysponuje zapleczem prawników, rzeczoznawców, ekspertów, grup inwestycyjnych. Swoim Członkom zapewnia pomoc prawną i finansową, wspiera lokalne inicjatywy, realnie reaguje tam, gdzie zawodzą instytucje publiczne. Ułatwia również dostęp do finansowania inwestycji.

    Na konferencji prasowej, podczas której powołano oficjalnie struktury Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Libertus Województwa Opolskiego, wskazano na potrzebę, jaką jest rozbudowa struktur ZPP w całym kraju w celu stworzenia Reprezentatywnej Organizacji Sektora Małych i Średnich Firm.

    Wskazano także na możliwości uruchomienia dla przedsiębiorców środków na łączną kwotę 450 mln złotych, poza samorządem i strukturami administracyjnymi.
    Wieczorem odbyło się ponad dwugodzinne spotkanie z przedsiębiorcami z Opolszczyzny.

    zpplubertus

    Publikujemy fotorelację z wydarzenia

    libertus1

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery