• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    List Romana Kluski ws. piątki dla zwierząt



    Warszawa, 13 października 2020 r.

     

    Szanowni Państwo,

     

    Przez całe moje życie zawodowe byłem najpierw pracownikiem w firmie, a następnie przedsiębiorcą. Wiem, że dla zdecydowanej większości z nas firma to:
    – Nasze życie i życie naszych rodzin, nasze serca, trud, pot i przywiązanie do firmy, a nade wszystko wiele bezcennych relacji ,które powstały we wspólnym wysiłku.

    Tych bezcennych wartości nie można likwidować jakimkolwiek aktem prawa, bo branże w gospodarce to nie hale fabryczne i maszyny, ale przede wszystkim ludzie i ich rodziny i ich środki na życie oraz unikalne relacje międzyludzkie.

    W okresie kryzysu jakim jest pandemia, kompetentna władza zabiega o maksymalizację przychodów budżetu i minimalizuje koszty, by mieć wystarczające środki na ratowanie zdrowia i życia obywateli. Likwidacja dochodowych branż i narażanie budżetu na znaczące koszty ich likwidacji wydają się dziś w okresie pandemii szczególnie irracjonalne.

    Solidaryzując się z protestującymi przeciwko zapisom w ustawie zwanej piątką dla zwierząt wyrażam nadzieję, że rząd dokona wszechstronnej analizy jej skutków
    i wycofa się z tej kontrowersyjnej ustawy, a dobrostan zwierząt zapewni w inny sposób.

    Z poważaniem,
    Roman Kluska

     

    List Romana Kluski ws. piątki dla zwierząt

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery