• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Łódzki Lunch Prasowy



    15.09.2015

    W dniu 15 września 2015 r. odbył się I Łódzki Lunch Prasowy, zorganizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, we współpracy z ZPP.

    To pierwsze z cyklu spotkań, które mają na celu sprowokowanie dyskusji o sprawach ważnych dla regionu, a także dostarczyć materiałów i inspiracji lokalnym dziennikarzom. Jest to odpowiedź na brak w łódzkich mediach głosu pochodzącego wprost od lokalnego biznesu – a może on być ważnym uzupełnieniem do komentowania łódzkiej rzeczywistości.

    I Łódzki Lunch Prasowy odbył się w budynku EC1 Wschód, miejscu nieprzypadkowym ze względu na podjętą podczas spotkania tematykę wpływu Nowego Centrum Łodzi na rozwój przedsiębiorczości i lokalnego biznesu. Zgromadzeni goście szukali odpowiedzi na pytanie o to czy to, co się już dzieje wraz z planowanymi przyszłymi inwestycjami popchnie Łódź do przodu również gospodarczo?

    Gospodarzami spotkania byli:

    Michał Haze, wiceprezes ŁIPH, łódzki przedsiębiorca sektora MSP;
    Marcin Nowacki, wiceprezes i ekspert ZPP, łodzianin patrzący na miasto z perspektywy Warszawy.

    W gronie gości znaleźli sie m.in.:

    Katarzyna Gadomska, Rzecznik ZPP w Łodzi;
    Błażej Moder, Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi;
    Marcin Włodarczyk, Dyrektor Regionalny Colliers International.

    Cykliczne lunche prasowe gromadzą dziennikarzy, którym bliskie są kwestie gospodarcze i finansowe, zagadnienia ze styku pracownik-pracodawca, problemy rozwoju regionalnego, energetyki, branży nieruchomości, handlu, migracji, giełdy i oczywiście szeroko rozumianej przedsiębiorczości, zwłaszcza sektora MSP. Podczas organizowanych spotkań są omawiane sprawy ważne dla miasta i województwa, a także komentowane bieżące zagadnienia gospodarcze o zasięgu ogólnokrajowym, a czasem i globalnym. 

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery