• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Łódzki Lunch Prasowy



    15.09.2015

    W dniu 15 września 2015 r. odbył się I Łódzki Lunch Prasowy, zorganizowany przez Łódzką Izbę Przemysłowo-Handlową, we współpracy z ZPP.

    To pierwsze z cyklu spotkań, które mają na celu sprowokowanie dyskusji o sprawach ważnych dla regionu, a także dostarczyć materiałów i inspiracji lokalnym dziennikarzom. Jest to odpowiedź na brak w łódzkich mediach głosu pochodzącego wprost od lokalnego biznesu – a może on być ważnym uzupełnieniem do komentowania łódzkiej rzeczywistości.

    I Łódzki Lunch Prasowy odbył się w budynku EC1 Wschód, miejscu nieprzypadkowym ze względu na podjętą podczas spotkania tematykę wpływu Nowego Centrum Łodzi na rozwój przedsiębiorczości i lokalnego biznesu. Zgromadzeni goście szukali odpowiedzi na pytanie o to czy to, co się już dzieje wraz z planowanymi przyszłymi inwestycjami popchnie Łódź do przodu również gospodarczo?

    Gospodarzami spotkania byli:

    Michał Haze, wiceprezes ŁIPH, łódzki przedsiębiorca sektora MSP;
    Marcin Nowacki, wiceprezes i ekspert ZPP, łodzianin patrzący na miasto z perspektywy Warszawy.

    W gronie gości znaleźli sie m.in.:

    Katarzyna Gadomska, Rzecznik ZPP w Łodzi;
    Błażej Moder, Dyrektor Zarządu Nowego Centrum Łodzi;
    Marcin Włodarczyk, Dyrektor Regionalny Colliers International.

    Cykliczne lunche prasowe gromadzą dziennikarzy, którym bliskie są kwestie gospodarcze i finansowe, zagadnienia ze styku pracownik-pracodawca, problemy rozwoju regionalnego, energetyki, branży nieruchomości, handlu, migracji, giełdy i oczywiście szeroko rozumianej przedsiębiorczości, zwłaszcza sektora MSP. Podczas organizowanych spotkań są omawiane sprawy ważne dla miasta i województwa, a także komentowane bieżące zagadnienia gospodarcze o zasięgu ogólnokrajowym, a czasem i globalnym. 

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery