• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Marcin Nowacki został Przewodniczącym EU-Ukraine Civil Society Platform



    Warszawa, 23 listopada 2022 r. 


    Marcin Nowacki został Przewodniczącym EU-Ukraine Civil Society Platform


    Marcin Nowacki, wiceprezes ZPP, został wybrany na Przewodniczącego EU-Ukraine Civil Society Platform w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. W EU-Ukraine CSP prowadzona jest instytucjonalna współpraca UE i Ukrainy w zakresie kontaktów partnerów społecznych, w szczególności monitoruje proces integracji Ukrainy z Unią Europejską.

    W rezultacie wystąpienia z wnioskiem o członkostwo, który został oficjalnie przyjęty, Ukraina uzyskała status państwa kandydującego do Unii Europejskiej. Akcesja do Wspólnoty jest jednak złożonym i długotrwałym procesem, w trakcie którego Ukraina będzie musiała spełnić wiele warunków w zakresie dostosowania swojego systemu gospodarczego, prawnego i politycznego do zasad obowiązujących wewnątrz Unii Europejskiej. Jest to obszar, w którym bieżąca współpraca i wymiana doświadczeń między europejskimi a ukraińskimi partnerami społecznymi może okazać się kluczowym elementem przyspieszającym i wspomagającym proces akcesji.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery