• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Marek Domagała Rzecznikiem ZPP



    Po Radomiu, Kielcach i Środzie Śląskiej, przyszła kolej na Częstochowę, gdzie wybraliśmy kolejnego Rzecznika ZPP.

    Marek Domagała, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, razem z nami będzie pracował na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

    Witamy!

    Marek Domagała. Absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 1991 roku właściciel firmy Computer Center w Częstochowie (firma koncentruje się na wdrażaniu systemów do zarządzania przedsiębiorstwami; w swojej branży jest lokalnym liderem).

    Członek Rady Nadzorczej Spółki pod firmą Eastern European Sales Team Spółka Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu. Od 2008 roku wiceprzewodniczący Stowarzyszenia NZS80 w Krakowie. Od 2012 roku założyciel i przewodniczący Ruchu Wolności w Częstochowie, skupiającego różne środowiska propagujące m.in. zasady wolności gospodarczej. Współpracuje z kilkoma lokalnymi portalami społecznymi, gdzie publikuje teksty o tematyce gospodarczej.

    Prywatnie mąż i ojciec pięciorga dzieci. Pasjonat podróży, aktywnego wypoczynku i sportu żużlowego.

     

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery