szukaj

Zaufało nam 51 889 firmy, które zatrudniają 576 917 pracowników

Aktualności

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące firmy Zachodniego Pomorza nagrodzone statuetkami Dobra FirmaWarszawa, 19 listopada 2020 r. 

 

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące firmy Zachodniego Pomorza nagrodzone statuetkami Dobra Firma

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa zachodniopomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z branży medycznej, produkcji specjalistycznych urządzeń, wyposażenia domu i ogrodu, IT i innowacyjnych technologii.

Ze względu na pandemię COVID-19 zamiast uroczystej gali w Szczecinie nagrody wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Szczecina.

W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół ekspertów wybrał grupę 49 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Zachodniego Pomorza, z których finalnie wybrano 6 zwycięzców.

W gronie zwycięskich firm znalazły się:

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

BTC Connect Sp. z o.o.
Firma od ponad 18 lat tworzy innowacyjne rozwiązania technologiczne, które usprawniają pracę administratorów IT i inspektorów ochrony danych w całej Polsce.

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

POL-GLASS sp. z o.o. sp. k.
Spółka od ponad 30 lat łączy innowacyjne rozwiązania oraz tradycyjne rzemiosło tworząc najwyższej jakości atrakcje wodne w Europie przeznaczone do parków wodnych, obiektów basenowych i rekreacyjnych.

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Orgadata East Europe Sp. z o.o.
Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do okien, drzwi i fasad. Przedsiębiorstwo opiera swój sukces na innowacyjnych rozwiązaniach i wyjątkowej kulturze organizacji.

FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJLEPSZY INNOWATOR

Selfa Grzejnictwo Elektryczne S.A.
Polski producent elementów grzejnych oraz modułów fotowoltaicznych – od 2018 roku wszystkie swoje wyroby  produkuje przy użyciu zielonej energii pochodzącej ze słońca.

FIRMY DUŻE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.
Od wielu lat prowadzi lecznictwo uzdrowiskowe w formie szpitali uzdrowiskowych dla dorosłych i dzieci oraz sanatoriów.

FIRMY DUŻE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Dajar Sp. z o.o.
Największa firma dystrybuującą artykuły dla domu i ogrodu nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowej. Specjalnością spółki są produkty do kuchni i jadalni oraz artykuły ogrodowe i kempingowe.

Nagrodę specjalną Prezesa ZPP otrzymały firmy ANCHEM Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Spółka z o.o.

Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „W ramach naszej działalności chcemy wyróżniać najlepsze polskie firmy i przedsiębiorców, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją przedsiębiorczością, innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 16 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.   

 

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

Climapartners Apart Sp. z o.o.
Firma jest szczecińskim wykonawcą instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Faber sp. z o.o.
Faber w pełni angażuje w każdy projekt klienta w kraju i zagranicą. Ceniona jest za meble, kompleksową obsługę i pomoc na każdym etapie projektu.

JPP Marine sp. z o.o.
Firma z branży przemysłu stoczniowego – dostarcza kompleksowe usługi z zakresu naprawy, przebudowy i modernizacji jednostek pływających.

Marine Design sp. z o.o.
Spółka świadczy usługi doradczo-projektowe dla przemysłu stoczniowego oraz firm żeglugowych na całym świecie.

NTH Sp. z o.o.
To połączenie profesjonalnego zespołu ludzi, najnowszych technologii oraz wysokiej jakości produktów do utrzymania higieny obiektów i linii produkcyjnych.

PHU Romex Roman Wasilewski
Firma zajmuje się produkcją autocystern, przyczep i naczep do transportu mleka oraz innych środków spożywczych.

Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński Spółka Jawna – Entech
Firma od początku swego istnienia specjalizuje się w seryjnej produkcji szaf i rozdzielnic dla energetyki zawodowej i klientów indywidualnych.

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Fundacja Humanum
Organizacja pozarządowa wspierającą ponad 600 osób w wieku emerytalnym. Prowadzi prężny Klub Seniora przy Końskim Kieracie.

Gadomska Nieruchomości Sp. z o.o.
Jest firmą zajmującą się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami na sprzedaż i wynajem.

Hotel Gromada Sp. z o.o.
Hotel Gromada Arka w Koszalinie ze względu na swoje centralne położenie w mieście jest doskonałą propozycją dla odbywających osób podróż służbową i turystów.

I-K Sp. z o.o.
Jedna z największych agencji zatrudnienia w Polsce. Specjalizuje się w: pracy tymczasowej, outsourcingu, rekrutacjach stałych, merchandisingu, outsourcingu sił sprzedaży, audycie, payrollu oraz w doradztwie w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców ze względu na pracę.

Kancelaria Biegłych Rewidentów Profit Stanuch i Partnerzy
Polem działania jest audyt sprawozdań finansowych dużych firm.

Kancelaria Doradcy Podatkowego SIMPLEX Krystyna Waga
Celem kancelarii jest przewidywanie konsekwencji prawnych i podatkowych. Do grupy należą również spółki świadczące usługi księgowe i szkoleniowe.

Kanu Nature Sp. z o.o.
Firma Kanu została założona dwadzieścia lat temu przez weganina i pasjonata naturalnych kosmetyków pochodzenia roślinnego.

Remedica Sp. z o.o.
Centrum, które powstało z myślą o kompleksowej opiece nad pacjentem. Dzięki współpracy lekarzy specjalistów i wykwalifikowanych rehabilitantów, dbają o zdrowie i podnoszą komfort życia swoich klientów.

FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

Budagros Bis Sp. z o.o.
Firma zajmuje się budownictwem przemysłowym i podejmuje działania w zakresie zwiększania zaangażowania personelu i ciągłego ulepszania komunikacji wewnętrznej.

Firma Sprzątająca LIMPIA Anna Orzechowska
Firma współpracuje z kołobrzeskimi hotelami OLYMP. Jej dużym atutem jest kadra – długoletni pracownicy z ogromnym doświadczeniem zawodowym.

Impexryb Halina Korkuć Sp. k.
Od 28 lat zajmuje się importem i dystrybucją ryb mrożonych. Klientami firmy są głównie przetwórnie, wędzarnie oraz hurtownie rybne.

Labirynt Sp. z o.o.
Gospodarstwo z bogatą ofertą turystyczno – edukacyjną dla dzieci i dorosłych: zajęcia integracyjne, plenery, w tym malarsko – rzeźbiarskie oraz żywych form wikliniarskich.

OSMI Sp. z o.o.
OSMI zajmuje się wznoszeniem konstrukcji budowlanych i sprzedażą nieruchomości.

Twoje Okna s.c.
Od 28 lat firma specjalizuje się w sprzedaży i instalacji okien PCV, drewnianych i aluminiowych. Jej głównym dostawcą jest firma DRUTEX.

Zakład Produkcyjno Handlowy “ROBI”
ROBI to ekspert w dziedzinie produkcji wysokiej jakości odzieży roboczej.

 

FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJLEPSZY INNOWATOR

Cargotec Poland Sp. z o.o.
W 1944 roku producent nart Eric Sundin zaprojektował pierwszy hydrauliczny żuraw, napędzany silnikiem z ciężarówki. Ten wynalazek zmienił branżę przeładunku na całym świecie, a Sundin założył Hydrauliska Industri AB, protoplastę Cargotec.

Cukiernia Mistrza Jana Sp. z o.o. 
Producent wyrobów cukierniczych opartych na tradycyjnych recepturach, który – dzięki modernizacji i wdrożeniu nowoczesnych technologii – sprawił, że przemysłowe metody produkcji tworzą ciastka najwyższej jakości.

EHRLE Sp. z o.o.
Jeden z wiodących dostawców myjni w Europie. W 2004 roku powstał polski oddział firmy EHRLE. W podszczecińskich Warzymicach znajduje się kompleks biur, skład fabryczny części oraz Centrum Zarządzania.

Grupa Azoty Polyolefins S.A.
Spółka celowa Grupy Kapitałowej Grupa Azoty odpowiedzialna za realizację projektu „Polimery Police” – jednej z największych inwestycji w przemyśle chemicznym.

MPS International
Firma realizuje usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości.

Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o. o. w Wałczu
Swoją działalność w wielu segmentach rolnictwa prowadzą od 1945 roku. Głównym obszarem działalności Spółki jest produkcja pełnoporcjowych pasz, koncentratów oraz premiksów dla drobiu i trzody chlewnej.

FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

Drobimex Sp. z o.o.
Od 65 lat ekspert w produkcji mięsa oraz wędlin drobiowych. Swoje produkty z powodzeniem oferuje w kraju oraz na rynkach zagranicznych.

Espersen Polska Sp. z o.o.
Światowy lider w przetwórstwie mrożonych bloków rybnych, filetów, kawałków specjalnych oraz produktów rybnych z ciasta francuskiego, z zakładami produkcyjnymi i biurami w Danii, Francji, Litwie, Polsce, Rosji, Hiszpanii i Wietnamie.

Jupiter – As S.Bondyra I A.Rynkiewicz Sp. J.
Przedmiotem działalności firmy jest pośrednictwo w zakresie obrotu nieruchomości, prowadzenie galerii obrazów, a dominującą działalnością wymiana walut.

Kapitan Navi Elżbieta Stramek I Waldemar Karpiński Sp. J.
Spółka jest producentem cieszących się uznaniem wyrobów ze śledzi, które dostarcza na rynek krajowy oraz rynki innych krajów europejskich.

Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie
Przedsiębiorstwo energetyczne prowadzące działalność koncesjonowaną w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła.

Polstar Holding Sp. z o.o. Sp. k.
Od ponad 30 lat jedna z najwyżej ocenianych firm z branży BHP w Polsce – producent oraz importer odzieży roboczej, obuwia, rękawic i pozostałych produktów ochronnych.

Firma Franciszek Dubnicki Sp. z o.o.
To działający  od wielu lat na koszalińskim rynku autoryzowany salon samochodów marki Renault oraz Dacia.

FIRMY DUŻE I ŚREDNIE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

ARKA Sp. z o.o. Sp. k.
Ekspert w sprzedaży armatury sanitarnej i grzewczej. W 2013 powstał dział Konstruktorski, którego zadaniem jest projektowanie innowacyjnych produktów.

Extradach Sp. z o.o. Sp. k.
Od prawie 15 lat prężnie działa na rynku sprzedaży pokryć dachowych oferując profesjonalne doradztwo i wycenę projektów budowlanych oraz usługi transportu i spedycji. 

Galan Logistics Sp. z o.o.
Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej – koncentruje się na organizacji transportów do krajów skandynawskich.

IMSO Sp. z o.o.
Od ponad 20 lat zajmuje się hurtową sprzedażą paliw. Współpracuje z Rafinerią Gdańską – obecną Grupą LOTOS – oferując pełną gamę produktów tego producenta.

Spółdzielnia Polskie Grupy Mleczne
Prowadzi działalność w branży hurtownie nabiału.

Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie
Od wielu lat prowadzi działalność związaną ze sportem, rozrywką i rekreacją.

Szczegóły konkursu na stronie www.nagrody.zpp.net.pl

Najnowsze artykuły

Stanowisko ZPP ws. programów wsparcia dla firm dotkniętych negatywnymi skutkami drugiej fali epidemii

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że proponowany przez rządzących pakiet działań wspierających biznes w trakcie drugiej fali epidemii koronawirusa jest rozsądny i adekwatny – w tej chwili – do zagrożenia. Apelujemy jednocześnie o jak najszybsze uruchomienie zapowiedzianych instrumentów oraz o dostosowywanie na bieżąco skali pomocy do rozmiarów i czasu trwania ograniczeń wynikających z przeciwdziałania rozwojowi pandemii…

Stanowisko ZPP do projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…)  (druk nr 772) – regulacja pracy zdalnej podczas kwarantanny, zmiany w ustawie o RDS, wprowadzenie niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia rozwiązania w zakresie umożliwienia pracownikom objętym izolacją w warunkach domowych, którzy nie przejawiają symptomów choroby, bądź mają łagodny przebieg na wykonywanie pracy zdalnej. Już dziś stosowaną praktyką w okresie powszechniejszej pracy zdalnej, jest wykonywanie obowiązków przez pracownika w momencie odbywania kwarantanny. Powyższe rozwiązanie stanowić zatem będzie uregulowanie stosowanej praktyki na rynku pracy…

Stanowisko ZPP dot. projektu rozporządzenia w zakresie powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Polski bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie opiniuje Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii zmieniający rozporządzenie w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. Jednocześnie ZPP zwraca uwagę na konieczność przyjęcia dokumentu Polityki Migracyjnej dla Polski oraz dalszych systemowych rozwiązań w zakresie możliwości zatrudniania w Polsce cudzoziemców…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook