• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    O zarządzaniu ryzykiem walutowym.



    Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się dzisiejsze seminarium nt. „Zarządzania ryzykiem walutowym w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych”, które dedykowane było dyrektorom finansowym, szefom firm oraz rad nadzorczych.

    Uczestnicy seminarium dowiedzieli się jak przygotować się do nadchodzącej dużej zmienności kursów walut, jak prawidłowo zarządzać ryzykiem kursowym oraz co zrobić, aby nie powtórzyć błędów sprzed lat.

    Podczas spotkania skupiono się na znalezieniu odpowiedzi na pytania:

    1. Co było przyczyną olbrzymich strat poniesionych przez eksporterów na “toksycznych opcjach walutowych” w 2008 i 2009 roku?
    2. Czy historia może się powtórzyć? Cykl 7-letni widoczny na wykresie kursu EUR/PLN. Dołek notowań 2001 rok, 2008 rok i teraz 2015 rok? 
    3. Jak zapobiec w przyszłości tego typu problemom?
    4. Czy warto zarządzać ryzykiem kursu walutowego? 
    5. Jak przygotować się na okres dużej zmienności kursów walut w nadchodzących latach?

     

    Seminarium poprowadził Pan Jacek Maliszewski, Główny Ekonomista DMK Alpha Financial Services.

    Już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty i seminaria! 

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery