• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Odbył się Zjazd Rzeczników ZPP.



    Wymiana doświadczeń, nakreślenie planów na najbliższe miesiące i równie ważna integracja przyświecały zorganizowaniu pierwszego Zjazdu Rzeczników ZPP. W piątek, 29 listopada spotkaliśmy się w Warszawie, w przyszłej restauracji ZPP – Kafe Zielony Niedźwiedź – by podsumować dotychczasowe działania i z nową energią ruszyć do dalszych prac na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w naszym kraju.

    Spotkanie rozpoczął Marcin Nowacki, Dyrektor ds. Relacji Publicznych, który podsumował dotychczasową działalność ZPP, a także przedstawił planowane zmiany w statucie Związku. Jedną z propozycji w nim przedstawionych jest powołanie Rady Rzeczników, nad którą żywo dyskutowali nasi regionalni Przedstawiciele. Z kolei Dorota Wolicka, Dyrektor Biura Interwencji i Organizacji, przedstawiła założenia rozwoju struktur wojewódzkich i powiatowych Związku. Część merytoryczną spotkania uwieńczył wykład Zenona Madeja, Rzecznika ZPP w woj. dolnośląskim, który zdradził sekrety „Co robić, aby słuchano właśnie nas”.

    Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym Rzecznikom, którzy wspólnie z nami działają na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce. 

    Najnowsze artykuły

    Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce — rynek, wyzwania i szanse

    Dziś premiera raportu ZPP “Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce – rynek, wyzwania i szanse” Dlaczego ten raport jest przełomowy? Polska ma mocne argumenty, żeby stać się potęgą tworzenia i adaptacji technologii pojazdów autonomicznych: • 3. miejsce w UE jako producent części samochodowych • 10. miejsce na świecie jako eksporter podzespołów • 13,5 % PKB pochodzi z sektora motoryzacyjnego • 439 tys. wyprodukowanych pojazdów (2021) • 7,6 % wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w motoryzacji

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery