• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Pierwsze spotkanie ZPP w Łowiczu



    04.05.2015

    29 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Łowiczu, zorganizowane przez Rzecznika powiatowego Marcina Tarkę. W wydarzeniu wziął udział także Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

    Blisko 50 osób uczestniczyło w spotkaniu inaugurującym powstanie struktur ZPP w powiecie łowickim. Uczestniczący w nim łowiccy przedsiębiorcy poznali idee, dotychczasowe dokonania i bieżące działania oraz plany ZPP na przyszłość, zmierzające do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej – zarówno globalnie, jak i lokalnie.

    Podczas spotkania przedsiębiorcy mieli również okazję zapoznać się z istotą jednego z projektów ZPP – waluty lokalnej „Zielony” jako narzędzia służącego do zwiększenia sprzedaży produktów i usług polskich przedsiębiorców oraz zbudowania lojalnej grupy klientów i partnerów biznesowych.

    – Cieszy fakt, że po spotkaniu uczestniczyliśmy w ożywionej dyskusji, co daje podstawy do zawiązania lokalnej struktury w Łowiczu, która pozwoli na organizację nie tylko kolejnych spotkań, ale i realnego działania na rzecz lokalnej przedsiębiorczości – mówił Marcin Tarka, rzecznik ZPP w Łowiczu.

    Rzecznik ZPP w Łowiczu zaprezentował także aktualne zagrożenia dla sektora MSP jako niezwykle istotne dla prowadzenia i rozwoju małych i średnich firm, ponieważ polscy przedsiębiorcy działają w dużo trudniejszym otoczeniu niż ich europejscy konkurenci. Ich praca w znacznej części polega na zmaganiu się z niepotrzebnymi przepisami, regulacjami i biurokracją, zamiast na rozwoju biznesu.

    99,8% to procent jaki stanowią przedsiębiorstwa sektora MSP w Polsce
    75% to procent Polaków, których zatrudniają
    67% to procent Produktu Krajowego Brutto, który wytwarzają
    3 600 to liczba obowiązków informacyjnych, jakie ma przeciętny polski przedsiębiorca

    Najnowsze artykuły

    Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce — rynek, wyzwania i szanse

    Dziś premiera raportu ZPP “Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce – rynek, wyzwania i szanse” Dlaczego ten raport jest przełomowy? Polska ma mocne argumenty, żeby stać się potęgą tworzenia i adaptacji technologii pojazdów autonomicznych: • 3. miejsce w UE jako producent części samochodowych • 10. miejsce na świecie jako eksporter podzespołów • 13,5 % PKB pochodzi z sektora motoryzacyjnego • 439 tys. wyprodukowanych pojazdów (2021) • 7,6 % wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w motoryzacji

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery