• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Polsko-Amerykańska Akademia Liderów



    31.08.2015

    Po półrocznej przerwie zainaugurowana została rekrutacja do kolejnej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów – projektu edukacyjnego organizowanego przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości, w którym  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pełni rolę Partnera. Odświeżony i przebudowany program daje możliwość rozwoju w trzech odrębnych ścieżkach: podstawowej, politycznej oraz obywatelskiej. Warto dodać, że na najlepszych czekają wyjazdy na seminaria i konferencje oraz staże, w tym także w ZPP.

    Widząc kryzys trwający w polskim życiu publicznym oraz skromne perspektywy rozwoju dla młodego, ambitnego pokolenia, od 2012 roku Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości sukcesywnie prowadzi kuźnię młodych talentów. Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt edukacyjny stworzony z myślą o ludziach rozważających zaangażowanie się w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, czy członków kadry zarządzającej organizacjami pozarządowymi. Program skierowany jest do młodych pasjonatów, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania polityczne i ekonomiczne, ale także połączyć je z własnym życiem zawodowym.  

    W VII edycji Akademii wyodrębniony został kurs podstawowy on-line oraz dwie wyspecjalizowane ścieżki – kurs obywatelski prowadzony w Katowicach oraz kurs polityczny odbywający się w Warszawie. Do kursu podstawowego dostępne są także dodatkowe fakultety, które poszerzają zakres wiedzy m.in. z  dziedziny finansów, prawa czy ekonomii. Podstawowym celem Akademii jest wzmocnienie umiejętności praktycznych oraz pogłębienie wiedzy młodych ludzi, którzy chcieliby swoją karierę związać z działalnością publiczną. Z tego też względu zajęcia prowadzone są przez naukowców z Uniwersytetów Londyńskiego, Jagiellońskiego i Śląskiego, ekspertów Instytutu Misesa i praktyków z organizacji pozarządowych i partii politycznych. Gośćmi specjalnymi będą m.in. takie osobistości jak Jarosław Gowin, Matthew Tyrmand, Janusz Korwin-Mikke czy Paweł Kukiz.

    Całkowitą nowością jest zaproponowana przez organizatorów sesja wyjazdowa do Lwowa. Ma ona dotyczyć bardzo aktualnego problemu – kształtowania się polityki wschodniej dla Polski i krajów regionu. Uczestnicy będą mieli okazję bezpośrednio współpracować z grupą ekspertów, debatować z nimi i tworzyć wspólne rekomendacje dla własnych krajów. Jest to również niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pięknego i pełnego życia miasta jakim jest Lwów.

    Każdy uczestnik kursu otrzymuje darmową książkę pod redakcją Toma Palmera, natomiast na najlepszych czekają wartościowe nagrody. Wśród nich należy wymienić opłacony, 3-miesięczny staż w Goldwater Institute w Stanach Zjednoczonych, bezpłatny udział w tygodniowym seminarium organizowanym przez Institute of Economic Studies – Europe oraz opłacony wyjazd na konferencję Acton University.

    Zapisy już trwają na stronie: www.akademialiderow.edu.pl

    Więcej informacji udziela:

    Jacek Spendel
    Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów
    Prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości,
    E-mail: kontakt@akademialiderow.edu.pl
    Tel. + 48 509 615 488

    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości jest organizacją, która stawia sobie za cel promocję rozwiązań wolnorynkowych, wolności osobistej oraz ducha przedsiębiorczości. Fundacja nastawiona jest przede wszystkim na działania edukacyjne. Założona w 2012 r. organizacja dąży do wykształcenia generacji ludzi niezależnych, wolnych, i odpowiedzialnych. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości kierowana jest przez osoby doświadczone w działalności publicznej, Jacka Spendla i Marcina Chmielowskiego. Flagowymi inicjatywami Fundacji są Polsko-Amerykańska Akademia Liderów oraz Akademia Młodych Przedsiębiorców. Organizacja jest członkiem międzynarodowej sieci ATLAS.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery