• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Prawnik ZPP Poznań wybrany



    16.10.2015

    Do programu „Rekomendowane Kancelarie Prawnicze ZPP”, na zasadzie wyłączności na terenie powiatu poznańskiego, dołączyła Adwokacka Spółka Partnerska Unguibus et Rostro ®.

    Witamy!

    Adwokacka Spółka Partnerska Unguibus et Rostro® jest owocem 15-letniej współpracy partnerów – adw. Jacka Andrzejewskiego i adw. Bartosza Konopy. Obecnie posiada trzy oddziały wielkopolskie: w Poznaniu (siedziba), Kościanie i Grodzisku Wielkopolskim. Poprzez oddział w Berlinie, prowadzony przez adw. Andreasa Dembskiego, oferuje także pomoc prawną na terenie Niemiec, a w najbliższym czasie przewiduje otwarcie oddziału w Kijowie. Ostatnim dorobkiem Kancelarii jest porozumienie o współpracy z EcoTaxes GmbH, berlińską kancelarią finansowo – księgową, zajmującą się doradztwem i optymalizacją podatkową, jak i sprawami związanymi  z księgowością i prawem podatkowym w zakresie prawa niemieckiego i prawa międzynarodowego dla firm polskich na terenie Niemiec.

    Jako spółka adwokacka, Unguibus et Rostro® posiada kompetencje merytoryczne w całym obszarze prawa RP, a nadto powszechnego i podatkowego prawa niemieckiego, w zakresie uprawnień partnerów zagranicznych. Obsługuje podmioty gospodarcze oraz w wybranych sprawach osoby fizyczne. Unguibus et Rostro® specjalizuje się jednak w działaniach na rzecz sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Podmiotom tym dostarcza rozwiązań pakietowych w całym zakresie funkcjonowania firmy: rejestracji i obsługi spraw spółek, prawa gospodarczego, prawa pracy, umów gospodarczych, prowadzenia spraw sądowych, ochrony własności korporacyjnej i znaków towarowych, prawa administracyjnego i lokalizacji inwestycji oraz osłonę prawną w obszarze prawa karnego i karnego-skarbowego.

    Na rzecz Kancelarii pracują adwokaci, radcy prawni oraz aplikanci radcowscy i adwokaccy. Ponadto, na zasadach stałych, zespół Kancelarii współpracuje z Kancelarią Notarialną, Kancelarią Księgowo-Podatkową, EcoTaxes, Biurem Tłumaczeń, biegłymi z dziedziny: szacowania wartości nieruchomości, analizy i rekonstrukcji wypadków drogowych, ubezpieczeń osobowych i majątkowych oraz biegłym psychologiem. Wszyscy członkowie Kancelarii, nawet nie będący prawnikami, zostali pisemnie zobowiązani do poufności na zasadach tajemnicy adwokackiej.

    ***

    Zawołanie Unguibus et Rostro (łac. Szponami i Dziobem), które występuje w nazwie Kancelarii, jest hasłem pozytywistów XIX-wiecznej Wielkopolski. W czasach konfrontacji z zaborcą wyrażało wolę walki, nawet pomimo przeważających sił okupanta i przeciwieństw losu. Było to zawołanie ludzi niezłomnych, realizujących szlachetne cele bez względu na okoliczności, po prostu: „nigdy się nie poddaj”. Zbiór zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu opiera relację adwokata z Klientem na zaufaniu. Zobowiązuje także adwokata do „obrony interesów swojego Klienta w sposób odważny i honorowy”. Zasadom tym Kancelaria hołduje.

    Jej logo przedstawia z kolei osobę Lukiana z Samosaty, żyjącego w latach 120-190 n.e. prawnika, retora i sofistę. Choć pochodził z ubogiej rodziny, podjął studia retoryczne i filozoficzne. Człowiek, którego dziś nazwalibyśmy prekursorem pracy organicznej, dzięki osobistemu wysiłkowi stał się czołowym przedstawicielem tzw. szkoły drugiej sofistyki. Ostatnie lata życia spędził w Egipcie, gdzie piastował urząd naczelnika kancelarii przy namiestniku rzymskim, nadany mu przez cesarza Kommodusa. Retor doskonały. W swojej karierze zawodowej pełnił funkcję obrońcy sądowego. Szczególną uwagę skupiał na prawach człowieka i pomocy osobom w potrzebie. Przeciwnik wszelkiego dogmatyzmu, sceptyczną powściągliwość i krytycyzm wyrażał w aktualnych do dziś dziełach literackich. Dzięki wytężonej osobistej pracy zyskał znaczny majątek i sławę.

    Znak towarowy Kancelarii odzwierciedla powyższe wzorce i został zarejestrowany przed Urzędem Rejestracji i Normalizacji Rynku Wewnętrznego Unii Europejskiej (OHIM) w Alicante, w Hiszpanii. Ze względu na file zagraniczne, Kancelaria posiada prawo ochronne do posługiwania się znakiem towarowym na terenie całej Unii Europejskiej.

    www.kancelarie-adwokackie.com

     

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery