• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Program spotkań_marzec 2014.



    28-02-2014

    Kafe Zielony Niedźwiedź
    (ul. Smolna 4, Warszawa, czynne: 8.00-23.00)
    PROGRAM  SPOTKAŃ MARZEC 2014

     

    5 marca (środa), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Mieszkania dla młodych zamiast złudzeń.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp z zaproszeniami.

    5 marca (środa), godzina 18.00

    Czego przedsiębiorcy oczekują od m. st. Warszawa? Dyskusja: Michał Olszewski (wiceprezydent Warszawy), Jerzy Bartnik (prezes Związku Rzemiosła Polskiego), Aleksander Baron (Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”), Cezary Kaźmierczak (prezes ZPP). Spotkanie poprowadzi Tomasz Wróblewski (tocowazne.pl).

    Organizator: Związek Przedsiebiorców i Pracodawców. Wstęp wolny.

    6 marca (czwartek), godzina 10.00

    Debata Publiczna ZPP. Prezentacja wyników badań dotyczących barier w akceptacji kart płatniczych w sektorze MSP wraz z debatą.

    Podczas prezentacji zaprezentowane zostaną przyczyny braku akceptacji kart w mikro i małych firmach. Jednocześnie, przedstawione zostaną dane dot. tego jak obniżka interchange od 1 stycznia 2013 r. wpłynęła na koszty sektora.

    Organizator: Związek Przedsiebiorców i Pracodawców. Wstęp wolny.

    12 marca (środa), godzina 14.00

    Spotkanie Enrico Rivietto, winiarza z Barolo z polskimi winiarzami na temat: „Etos pracy winiarza”.

    Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”. Wstęp wolny dla winiarzy i zainteresowanych po uprzednim potwierdzeniu.

    15 marca (sobota), godzina 11.00

    „Dzień jabłecznika i cydru”. Spotkanie z producentami z Polski i dyskusja. Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność” i SlowFood Polska.

    Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu.

    17 marca, godzina 11.00

    Konferencja „Marka polskiej wódki” z udziałem Tadeusza Dordy, właściciela  Polmosu Siedlce, autora sukcesu wódek Chopin, Młody Ziemniak i Krzeska.

    Organizator: Kampania “Zostawcie w spokoju dobrą żywność”. Wstęp wolny.

    18 marca, (wtorek), godzina 18.00

    Błąd systemu czy błędny system – spotkanie z Lechem Jeziornym, opozycjonistą z czasów PRL, represjonowanym przedsiębiorcą, którego doświadczenia stały się kanwą słynnego filmu „Układ Zamknięty”.

    Organizator: Związek Przedsiebiorców i Pracodawców. Wstęp wolny.

    25 marca, (wtorek),  godzina 18.00

    Business Opener: Obwód Kaliningradzki – „superlotniskowiec” czy okręt doświadczalny relacji Rosji z Europą? z udziałem przedsiębiorców, polityków i mediów.

    Organizator:  Warsaw Enterprise Insitute, Fundacja ZPP. Wstęp z zaproszeniami.

    9 kwietnia (środa), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Szkolnictwo zawodowe w Polsce.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp za zaproszeniami.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery