• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Projekty POKL 2014



    18-02-2014

    „Silna Marka – Zielona Marka”, „Eko-Branding. Skuteczni, bo ekologiczni” oraz „Czysty biznes” to nazwy projektów, których liderem, bądź partnerem (jak w przypadku projektu „Silna Marka – Zielona Marka”) jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wszystkie one są one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a ich celem jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

    Dlaczego warto korzystać z projektów szkoleniowo-doradczych?

    • Nie obciążają budżetu – bo są w 100% dofinansowane
    • Szkolenia to inwestycja w ludzi – kluczowy potencjał każdej firmy!
    • Doradztwo Eksperckie – to szansa na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa

     

    Obecnie trwa rekrutacja do 2 projektów:

    • Projekt Silna Marka – Zielona Marka – zapraszamy firmy MSP z całej Polski
    • Projekt Eko-Branding. Skuteczni bo ekologiczni– skierowany jest do sektora MSP z woj. podlaskiego i lubelskiego

     

    „Silna Marka – Zielona Marka” jest projektem, którego celem jest dostarczenie firmom możliwych do wprowadzenia w ich strukturze rozwiązań proekologicznych, a dzięki temu budowanie ekologicznej marki produktu i wizerunku firmy. Proponowane działania mają na celu wzmocnienie rynkowej pozycji firmy poprzez zaakcentowanie polityki i rozwiązań „eko”. Ponadto uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń i doradztwa indywidualnego we wdrażaniu określonych procedur.

    Projekt „Eko-Branding. Skuteczni, bo ekologiczni” ma na celu przygotowanie przedstawicieli mikro, małych i średnich firm z województwa lubelskiego i podlaskiego do wdrożenia planów działań proekologicznych dotyczących uwzględniania aspektów ekologicznych w budowie wizerunku ich marek. Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie (doradztwo, szkolenia) w przygotowaniu i wdrażaniu opracowanych strategii we własnych firmach.

    Więcej szczegółów na stronach:

    www.ZielonaM.pl
    www.ekobranding.pl

    Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

    “Zielona Marka”: Łukasz Drymajło, tel/ 505 86 74 65, email/ lukasz.drymajlo@zielonaM.pl
    “Eko Branding”: Grzegorz Paluda, tel/ 505 87 11 40, email/grzegorz.paluda@ekobranding.pl

    Biuro Projektów
    ul. Wólczyńska 17 lok. 26
    01-908 Warszawa
    Tel/ (22) 638 09 86 wew. 12
    Tel/ (22) 638 08 78 wew. 12

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery