• PL
 • EN
 • szukaj

  Aktualności

  Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm województwa kujawsko-pomorskiego  Warszawa, 28 października 2021 r.

   

  Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm województwa kujawsko-pomorskiego

   

  W ramach programu Dobra Firma, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branży finansowej, produkcji rolnej, przetwórstwa metalowego, spożywczej, metalowej, budowlanej, deweloperskiej oraz produkcji rolet.

  Eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół wybrał grupę 62 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw woj. kujawsko-pomorskiego, z których finalnie wybrano 9 zwycięzców.

  Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej. Jako ZPP od 11 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

  Partnerami Instytucjonalnymi Programu Dobra Firma są: Polski Fundusz Rozwoju, PKN Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

  Patronaty nad wydarzeniem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego i Prezydent Torunia.

  W gronie zwycięzców znalazły się:

  NAJLEPSZY INNOWATOR

  FIRMY MAŁE – Monevia Sp. z o.o. 

  To pierwszy w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, integrujący nowoczesne technologie w ramach autorskiego systemu do zarządzania należnościami – tzw. Platformy Monevia.

  FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lechpol Sp. z o.o.

  Firma nieprzerwanie od ponad 30 lat zaopatruje producentów rolnych w środki do produkcji i zakupuje wyprodukowane płody rolne. Dużą wagę przywiązuje do rozwiązań nowoczesnych i energooszczędnych.

  NAJLEPSZY PRACODAWCA

  FIRMY MAŁE – Kabelschlepp Sp. z o.o.

  Jest dostawcą prowadników przewodów wykonanych ze stali, wysokogatunkowej stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych, a także prowadników hybrydowych.

  FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Nova Trading S.A.

  Firma jest wiodącym dystrybutorem wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej i aluminium w Europie. Posiada nowoczesny park maszynowy przeznaczony do wstępnej obróbki wyrobów hutniczych, który czyni ją największym centrum serwisowym stali nierdzewnej i aluminium w tej części Europy.

  NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

  FIRMY MAŁE – MASZYNY-POLSKIE.PL Sp. z o.o.  

  Jest dystrybutorem maszyn do obróbki metalu, autoryzowanym przedstawicielem firmy SENFENG LEMING LASER jednej z największych chińskich firm produkujących wycinarki laserowe fiber. W 2020 otworzyli pierwszy w Polsce Salon Technologii Laserowych.

  FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu

  W budynkach Spółdzielni mieszka około 34 tysięcy osób, co sytuuje ją jako największą spółdzielnię mieszkaniową w woj. kujawsko-pomorskim.

  NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

  FIRMY MAŁE – EUROTERM TECHNIKI KLEJENIA Sp. z o.o. Sp.k.

  To dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu profesjonalnych klejów termotopliwych dla przemysłu. Oferuje również usługi serwisowe w zakresie utrzymania i konserwacji linii klejących, a także wszelkiego rodzaju usługi naprawcze gwarancyjne i pogwarancyjne.

  FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA NOWOŚĆ

  Produkuje i dostarcza najwyższej jakości świeży drób – tuszki drobiowe, elementy i podroby drobiowe.

  Nagrodę Specjalną Prezesa ZPP otrzymała firma Roll Center –  firma zajmująca się produkcją i sprzedażą rolet, plis oraz moskitier na wymiar za pośrednictwem internetu. Opracowali i wdrożyli własne autorskie rozwiązania do zarządzania produkcją oraz sprzedażą produktów. Dzięki temu obsługują zamówienia z własnych sklepów internetowych, platform typu Allegro, Ebay czy Facebook.

  Organizatorem Nagród Dobra Firma jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 21 organizacji branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. Celem ZPP jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.   

  PEŁNA LISTA LAUREATÓW:

  NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

  Eurohansa Sp. z o.o. to jeden z wiodących producentów półproduktów owocowych i smakowych dla branży spożywczej. Firma zamontowała nowoczesną linię produkcyjną, powalającą na wprowadzenie na rynek specjalistycznych wyrobów dla przemysłu spożywczego o podwyższonej trwałości mikrobiologicznej poprzez zastosowanie innowacyjnego procesu sterylizacji.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie m.in. odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, letniego i zimowego utrzymania czystości ulic i placów, a także edukacji ekologicznej.

  Produkcja Artykułów Z Tworzyw Sztucznych Aplex Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej – w ich nowej placówce – CENTRUM BADAWCZO-ROZWOJOWYM powstało nowoczesne laboratorium oraz stanowiska do testowania nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań – to nowe miejsca pracy dla konstruktorów, inżynierów i absolwentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lechpol Sp. z o.o. prowadzi nieprzerwaną działalność na rynku agro od ponad 30 lat.  Zaopatrują producentów rolnych w środki do produkcji rolnej i zakupują wyprodukowane płody rolne. Dużą wagę przywiązujemy do rozwiązań nowoczesnych i energooszczędnych.

  FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INNOWATOR

  Aperto-Med Sp. z o.o. to pracownia rezonansu magnetycznego posiadająca panoramiczny otwarty system APERTO Lucent Prime Open MRI firmy HITACHI, gwarantująca pacjentom z różnymi schorzeniami komfortowe wykonanie badań.

  DARPOL Sp. z o.o. Sp.k. produkuje nowoczesne elementy wyposażenia do wagonów osobowych, lokomotyw oraz tramwajów. Dzięki stosowanym rozwiązaniom DARPOL jest ważną jednostką dla producentów nowoczesnego, innowacyjnego taboru kolejowego oraz ich użytkowników i operatorów.

  MANUFAKTURA Kryspin Plebański  to mała, rodzinna firmą, która z pasją tworzy ręcznie wegańskie kosmetyki, mydła i świece. Już od kilku lat funkcjonujemy na rynku zarówno hurtowym, jak i detalicznym.

  MGA Sp. z o.o. zajmują się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem oprogramowania. Specjalizują się w integrowaniu rozwiązań informatycznych. Są twórcami m.in. autorskiego systemu klasy ERP tj. MGAv3, a także rozwiązania ETL. Obecnie pracują nad projektem budowy nowego frameworka, w którym planują zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji.

  Molgendia Sp. z o.o. od 2011 roku działa w obszarze innowacyjnych technologii odnoszących się do personalizacji medycyny onkologicznej. Firma MOLGENDIA jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek profile molekularne nowotworów dzięki współpracy z ośrodkami w USA, Holandii i Belgii. Jesteśmy w Polsce wyłącznym przedstawicielem belgijskiej firmy OncoDNA oferującej m.in. profile molekularne OncoDEEP.

  Monevia Sp. z o.o.  to pierwszy w Polsce Fintech mikrofaktoringowy, integrujący nowoczesne technologie w ramach autorskiego systemu do zarządzania należnościami – tzw. Platformy Monevia.

  Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. oferuje mieszkania na najem. Wśród ich produktów znaleźć można innowacyjny projekt mieszkań na najem dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

  Worwo Sp. z o.o. od 27 lat rozwija się i doskonali, by dostarczać najwyższej jakości worki do odkurzaczy. Produkcja worków jest niemal całkowicie bezodpadowa i nie tworzy żadnych ścieków czy gazów. Materiały filtracyjne zgrzewają ultradźwiękami, więc zużywają nawet o 20% mniej surowca niż producenci worków papierowych.

  NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

  Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Inowrocławiu

   MEKRO Sp. z o.o. jest w 100% polską firmą działającą na rynku usług dla przemysłu w zakresie wytwarzania oraz montażu zbiorników, instalacji technologicznych, konstrukcji stalowych. Ciągle poszerzają i odnawiają park maszynowy, inwestują w nowe pojazdy i urządzenia czego przykładem jest zakup nowych dźwigów.

  MŁODZIEŻOWA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA posiada 63 letnie doświadczenie w zakresie budowy mieszkań oraz administrowaniu zasobami mieszkaniowymi. Spółdzielnia prowadzi wielokierunkową działalność: członkowsko­-mieszkaniową, inwestycyjną i społeczno-kulturalną.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” jej celem jest zaspakajanie potrzeb mieszkańców poprzez modernizację osiedla, poprawę bezpieczeństwa i standardu życiu mieszkańców, przy racjonalnym i przejrzystym wydatkowaniu środków finansowych. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Skarpie” jest bez wątpienia jedną z największych toruńskich spółdzielni.

  FIRMY MAŁE NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

  Anluc – Żelbety Sp. z o.o. Sp.k. jest jedną z liczących się firm budowlanych na rynku. Są doświadczonym i cenionym wykonawcą we wszystkich dziedzinach budownictwa żelbetowego.

  BTS Sp. z o.o.  jest rodzinną firmą prowadzącą działalność deweloperską. Po ukończeniu prestiżowego Osiedla ,,Solankowa Aleja” w Inowrocławiu, rozpoczęła budowę Osiedla ,,Szafir” – zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w Inowrocławiu oraz realizację projektu apartamentowca wielomieszkaniowego ,,Regatowa Przystań”.

  Centrum Medyczne Ikar –  IKAR-Borowicz Sp.j. prowadzi działalność w zakresie opieki medycznej od 2004 roku. W chwili obecnej działalność firmy prowadzona jest w palcówkach: w Bydgoszczy, w Białych Błotach oraz  w Inowrocławiu  świadcząc usługi dla pacjentów z terenu całego województwa Kujawsko – Pomorskiego, a wielokrotnie również spoza jego obszaru.

  EL – DAR Sp. z o.o. firma posiada zaplecze własnych samochodów, specjalistycznych narzędzi i urządzeń. Oferta firmy stale się poszerza miedzy innymi w ostatnim czasie o świadczenie usług wykonywanych koparko-ładowarką i minikoparką oraz analizę parametrów sieci elektroenergetycznej. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze kierowniczej firma z sukcesami realizuje coraz ambitniejsze inwestycje.

  KOLBUD Sp. z o.o. to polska firma oferująca wyposażenie obiektów w wyspecjalizowane systemy bramowe. Ich specjalnością jest także technika przeładunków, a w tym takie urządzenia, jak rampy, uszczelnienia oraz różnego rodzaju akcesoria, które są niezbędne dla sprawnej logistyki przedsiębiorstw.

  MASZYNY-POLSKIE.PL Sp. z o.o.  jest dystrybutorem maszyn do obróbki metalu, autoryzowanym przedstawicielem firmy SENFENG LEMING LASER jednej z największych chińskich firm produkujących wycinarki laserowe fiber. W Toruniu 15.05.2020 otworzyli pierwszy w Polsce Salon Technologii Laserowych, który powiększyliśmy już w styczniu 2021.

  MEL-KAN Sp. z o.o. głównym profilem działalności firmy jest budowa zewnętrznych sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, deszczowych jak również szeroko pojęte roboty melioracyjne oraz ziemne.

  Sellmet Sp. z o.o. jest jedną z większych firm w regionie kujawsko-pomorskim zajmującą się wynajmem biur oraz powierzchni magazynowych. W marcu 2019 roku wynajęli  kolejny, nowo wybudowany budynek magazynowy z częścią biurowo-socjalną.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik zarządza 170 budynkami wielorodzinnymi w których jest 8092. Ich najnowszą inwestycją jest osiedle „Nasze Miejsce” – budowa ośmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa zajmuje się zarządzaniem zasobami mieszkaniowymi. Są maleńką spółdzielnią, ale w miarę możliwości starają się modernizować budynki, dbać o sprawne ich funkcjonowanie i estetykę otoczenia.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa W Świeciu  jest to firma świadcząca usługi zarządzania nieruchomościami. Od 2015 roku na nieruchomościach montują panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

  NAJLEPSZY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

  BRESSE POL sp. z o.o. prowadzi działalność w formie detalicznych sklepów spożywczo-przemysłowych, działających pod marką POLOmarket, dążąc przede wszystkim do zapewnieniu możliwie najszerszej i najlepszej oferty zakupowej dla klientów detalicznych.

  Inventus Sp. z o.o. od samego początku głównym nurtem działalności było wsparcie firm na lokalnym rynku w kwestiach porządkowych, utrzymaniowych i budowlanych. Specjalizują się w utrzymaniu czystości pojazdów komunikacji miejskiej i kolejowej. Druga gałąź działalności to usługi budowlane i wsparcie firm przy remontach i renowacjach.

  Mentor S.A. zapewnia kompleksową obsługę brokerską: działa jako doradca ubezpieczeniowy dobiera najkorzystniejsze warunki ubezpieczenia dla Klienta, świadczy usługi w sferze ubezpieczeń majątkowych oraz ubezpieczeń na życie.

  NOVA TRADING S.A. firma jest wiodącym dystrybutorem wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej i aluminium w Europie. Posiada również nowoczesny park maszynowy przeznaczony do wstępnej obróbki wyrobów hutniczych, który czyni ją największym centrum serwisowym stali nierdzewnej i aluminium w tej części Europy.

  WIKA POLSKA Sp. z  o.o. Sp. k. to światowy lider w dziedzinie pomiarów ciśnienia, temperatury, poziomu, siły i przepływu, a także kalibracji. Lata doświadczeń pozwoliły firmie WIKA na zyskanie pozycji lidera wśród producentów aparatury kontrolno-pomiarowej. WIKA Polska zatrudnia we Włocławku 2250 pracowników, a potencjał produkcyjny firmy wzrósł w ciągu ostatnich lat prawie siedmiokrotnie.

  FIRMY MAŁE NAJLEPSZY PRACODAWCA

  Altom Fabryka Okien Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji szeroko rozumianej stolarki otworowej.

  Chiorino Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji taśm transportujących. Firma oferuje klientom produkty techniczne typu taśmy transportujące PVC i PU, pasy napędowe,taśmy modularne oraz koła pasowe uzębione.

  CONCEPCION Sp. z o.o. wspieraa Przedsiębiorców w obszarze księgowości, podatków i prawa. Doradzają jak najskuteczniej i najbezpieczniej rozwinąć biznes.

  DAN GROUP Sp. z o.o. Sp.k. specjalizuje się w  zakresie  kompleksowej obsługi podatkowo-księgowej. Wysoką jakość świadczonych usług zapewnia profesjonalnie dobrana kadra pracownicza.

  EnterDruk Sp. z o.o. realizuje szeroko pojęte projekty poligraficzne przy wsparciu dwóch portali internetowych własnego autorstwa.

  KABELSCHLEPP Sp. z o.o. jest dostawcą prowadników przewodów wykonanych ze stali, wysokogatunkowej stali nierdzewnej, oraz tworzyw sztucznych, a także prowadników hybrydowych.

  Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. ich głównym profilem jest udzielanie kujawsko-pomorskim firmom sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw niskooprocentowanych pożyczek pochodzących z funduszy unijnych.

  NOVIGO FILMS Sp. z o.o. Sp.k. zajmuje się zaopatrzeniem klientów w wysokowydajne i innowacyjne folie poliolefinowe. Od kilku lat działają również w branży ekologicznej – są twórcą marki Love-Nature, która stała się jednym z liderów jednorazowych opakowań biodegradowalnych na terenie środkowej Europy.

  PRZEDSIĘBIORSTWO JOLGLASS Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu obiektów budowlanych w okna, drzwi, bramy i rolety. Prowadzą również hurtową sprzedaż szkła budowlanego.

  P.W. Hitor Sp. z o.o. Sp. k. specjalizuje się w transporcie materiałów sypkich od ponad 15 lat. Posiadają nowoczesny tabor i ambitny zespół pracowników.

  RENOMONT Sp. z o.o.  zajmuje się szeroko rozumianymi usługami dla Przemysłu, m.in. doradztwem, projektowaniem, wykonaniem oraz montażem instalacji technologicznych, konstrukcji i wyposażenia. Działa w branżach: spożywczej, chemicznej oraz farmaceutycznej.

  NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

  Agro-Sieć Sp. z o.o. w Chełmnie to polska firma rodzinna, która prowadzi kompleksową obsługę producentów rolnych w zakresie doradztwa i sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów, materiału siewnego, pasz oraz paliwa.

  Kompleks Hurtowni Elektrycznych Kopel Sp. z o.o. rozpoczął swoją działalność handlową w 1988 roku w Toruniu. KOPEL z rodzinnej firmy stała się nowoczesną, wielooddziałową hurtownią.

  PPUH FACTUM Sp. z o.o. działalność skupia się na handlu opałem. W ofercie posiadają pełen asortyment polskiego węgla, koksu, miału, ekogroszku oraz kruszyw.

  RENEX REGINA JĘDRYCH, TOMASZ JĘDRYCH I WSPÓLNICY – SPÓŁKA JAWNA firma rozpoczęła swoją działalność od produkcji polskich warzyw i owoców. Import świeżych warzyw i owoców to jeden z głównych segmentów działalności firmy.

  ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA NOWOŚĆ produkuje i dostarcza  najwyższej jakości świeży drób –tuszki drobiowe, elementy i podroby drobiowe.

  FIRMY MAŁE NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

  CCR Sport Błajet Klecha Sobczyński Wiśniowski Sp. K. prowadzimy dwa sklepy stacjonarne w Bydgoszczy i Poznaniu, w których oprócz sprzedaży świadczy również usługi serwisowe. Kompetentni, życzliwi sprzedawcy poświęcą Wam tyle czasu, ile potrzebujecie, by przymierzyć i dopasować wybrane modele.

  CONTEXT Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą i serwisem urządzeń biurowych oraz materiałów eksploatacyjnych do urządzeń IT. Świadczą również usługi w zakresie wydruku, powielania i archiwizacji wszelkiej dokumentacji.

  EUROTERM TECHNIKI KLEJENIA Sp. z o.o. Sp.k. to dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu profesjonalnych klejów termotopliwych dla przemysłu. Oferują również usługi serwisowe w zakresie utrzymania i konserwacji linii klejących, a także wszelkiego rodzaju usługi naprawcze gwarancyjne i pogwarancyjne.

  Jednym z celów Fundacji gospodarczej Pro Europa jest aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. W tym celu realizują projekty finansowane ze środków europejskich  skierowane do różnych grup społeczeństwa, którym zapewniają wsparcie w realizacji planów rozwoju zawodowego, wsparcie w trudnej sytuacji na rynku pracy lub pomoc i wsparcie w procesie włączenia społecznego osobom zagrożonym wykluczeniem.

  JAN-KRYS S.C. JAN SZWAGRZYK,GRZEGORZ SZWAGRZYK to firma zajmująca się przeprowadzaniem napraw instalacji elektrycznych, świadczeniem usług remontowo-budowlanych, a także wykonywaniem prac serwisowych.

  Meritum Olszowy S.J to produkcyjno-handlowa firma działająca w branży od opakowań.

  MOTOBUS Sp. z o.o. Sp. k. obsługuje firmy handlowe, gospodarstwa rolne oraz indywidualnych klientów w zakresie sprzedaży filtrów oraz Dział Autobusy Części, którego oferta handlowa kierowana jest bezpośrednio do komunikacji autobusowych, tramwajowych jak i firm spedycyjnych i serwisów naprawczych a dotyczy części motoryzacyjnych.

  PPHU MART-POL Sp.J. działa na rynku hurtowego handlu bakaliami od 1993 roku. Podstawą ich działalności jest zaopatrzenie surowcowe przemysłu spożywczo-cukierniczego oraz piekarniczego w szeroki asortyment bakalii.

  PRO-COMP.PL Sp. z o.o. to przede wszystkim sprzedaż i obsługa serwisowa: komputerów, laptopów, drukarek i kserokopiarek.

  Firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Eljot Jacek Jurkiewicz, Włodzimierz Lewandowski Spółka Jawna jest wiodącym producentem i dostawcą układów do detekcji i separacji metali w Polsce. Ich odbiorcami są największe przedsiębiorstwa przemysłu ciężkiego, a w szczególności, gałąź przemysłu energetycznego.

  SEM POLSKA Sp. z o.o. oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania w dziedzinie techniki napędowej dedykowanej dla przemysłu.

  Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych – organizacja zrzesza właścicieli, prezesów i menadżerów firm z terenu całej Polski, których działalność gospodarcza ukierunkowana jest na produkcję i usługi na rzecz wspierania całego systemu bezpieczeństwa i obronności państwa.

  VIP Dystrybucja Sp.J.  to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Zajmuje się ogólnopolską dystrybucją chemii samochodowej, akcesoriów motoryzacyjnych oraz kartograficznych.

  Najnowsze artykuły

  W Kijowie odbyła się konferencja „Europe-Poland-Ukraine: Cooperate Together’24”

  23 maja 2024 r. w Kijowie odbyła się konferencja „Europe-Poland-Ukraine: Cooperate Together’24”…

  Stanowisko ZPP do zmian w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności (dalej jako: „KPO”) przedkładamy nasze uwagi i propozycje zmian w rewizji KPO z prośbą o ich analizę oraz uwzględnienie

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (dalej jako: „ZPP”), w nawiązaniu do przyjętej uchwały Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2024 r. w sprawie zmiany Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (dalej jako: „KPO”) niniejszym przedkłada uwagi i propozycje zmian w rewizji KPO. ZPP brało aktywny udział w procesie konsultacyjnym KPO w 2021 roku. Nasza organizacja już wtedy zwracała uwagę na konieczność dokonania korekt, w szczególności w kluczowych sektorach takich jak energetyka, polityka zdrowotna, transformacja cyfrowa czy elektromobilność i neutralność technologiczna w transporcie.

  Memorandum ZPP: 20 lat Polski w Unii Europejskiej

  Polska do 1989 r. pozostając w strefie wpływów ZSRR była członkiem Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej – organizacji powołanej w 1949 r. w Moskwie, która miała na celu współpracę gospodarczą państw Bloku Wschodniego. Jednak przełom lat 80-tych i 90-tych XX wieku był w naszym kraju i w całym regionie okresem zmian politycznych i gospodarczych oraz początkiem naszych europejskich aspiracji. Polacy po raz pierwszy od rozpoczęcia II Wojny Światowej mogli podjąć samodzielną decyzję o swojej przyszłości i zaczęli spoglądać w kierunku zachodnim w celu nawiązania współpracy ze znacznie zamożniejszymi sąsiadami.

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery