• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm województwa mazowieckiego



    Warszawa, 30 listopada 2020 r. 

     

    Statuetki nagród Dobra Firma trafiły do najbardziej innowacyjnych i najszybciej rosnących firm województwa mazowieckiego

     

    W ramach programu Dobra Firma Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Mazowsza. Wśród nagrodzonych znalazły się przedsiębiorstwa z branż transportowo spedycyjnej, deweloperskiej, spożywczej, produkcji maszyn i urządzeń specjalistycznych, budowlanej, produkcji roślin i doradczej.

    Eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profil działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół wybrał grupę 84 laureatów –  najprężniej działających przedsiębiorstw Mazowsza, z których finalnie wybrano 10 zwycięzców.

    Gala wręczenia nagród, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, odbyła się wirtualnie na Facebooku ZPP.

    Patronaty nad wydarzeniem objęli Wojewoda Mazowiecki, Marszałek województwa mazowieckiego i Prezydent Warszawy.

    W gronie zwycięzców znalazły się:

    NAJLEPSZY INNOWATOR

    FIRMY MAŁE – Amest Otwock Sp. z o.o.
    Jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce i Europie, w którym inicjowane są procesy glebotwórcze i tworzone warunki siedliskowe dla roślin. Ujmowany na składowisku biogaz jest zamieniany w nowoczesnej elektrowni na energię elektryczną.

    FIRMY ŚREDNIE I DUŻEMennica Polska S.A.
    Uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Jako jedna z nielicznych wykonuje monety kolekcjonerskie w każdej technologii, jaka pojawia się na rynku. Mennica jest również jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej w kraju. 

    NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA

    FIRMY MAŁE – TECH-PROJECT Sp. z o.o.
    Firma od 2004 specjalizuje się w produkcji precyzyjnych części maszyn i urządzeń przemysłowych w technologii obróbki skrawaniem CNC. 

    FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Kruger Polska Sp. z o.o
    Należy do głównych producentów na rynku polskim w kategoriach produktów instant i suplementów diety. W Polsce działa od 1994 roku, jest częścią Grupy Kruger rodzinnej firmy z Niemiec z 48 letnią tradycją,  działającej w 10 krajach.

    NAJLEPSZY INWESTOR I FIRMA WSPIERAJĄCA INWESTYCJE

    FIRMY MAŁE – GRUPA SCOTIA Płońsk
    W skład Grupy Scotia wchodzą spółki deweloperskie, a także podmioty zajmujące się budowaniem, administracją i wynajmem gotowych obiektów handlowych i mieszkaniowych. Do klientów Grupy należą największe polskie i zagraniczne firmy z branży retail.

    FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – Arche S.A.
    Efektywnie działające przedsiębiorstwo w obszarze deweloperskim i hotelarskim. W swoim portfolio posiada inwestycje w Warszawie i innych polskich miastach. Działa o 29 lat. Wybudowała ponad 6500 domów i mieszkań. Posiada sieć 12 hoteli.

    NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA

    FIRMY MAŁE – BBA Transport System
    Polska firma spedycji międzynarodowej oferująca rozwiązania z zakresu wykorzystania wszystkich gałęzi transportu towarowego. Firma działa wg najwyższych standardów norm ISO 9001:2015 obejmując swoimi usługami większość światowych kierunków.

    FIRMY ŚREDNIE I DUŻE – DACPOL Sp. z o.o. 
    Firma specjalizuje się w kompleksowych dostawach podzespołów do energoelektroniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki i energetyki. Zajmuje się działalnością handlową, doradczą, usługową i produkcyjną.

    Nagrody specjalne Prezesa ZPP otrzymały firmy CRIDO – wiodąca, niezależna polska firma doradcza i BRILLAW Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy.

    Lista wszystkich laureatów Programu Dobra Firma znajduje się na stronie nagrody.zpp.net.pl.

    Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków. To cecha wyjątkowa i bezcenna – szczególnie w tak trudnych czasach jakie mamy obecnie. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

    Patronami Programu Dobra Firma są Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Agencja Rozwoju Przemysłu.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

    Co do zasady Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) pozytywnie ocenia kierunek ewolucji rządowego projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 949). Naszą aprobatę budzi przede wszystkim usunięcie na etapie dyskusji w ramach Rady Ministrów przepisu obligującego wszystkich przedsiębiorców do zatrudniania cudzoziemców wyłącznie na umowę o pracę. Niestety, w aktualnej wersji prawa pozostawiono artykuł 6, w tym ust. 1. pkt 1 i ust. 1 pkt 2, które przewidują taki wymóg w odniesieniu do agencji pracy tymczasowej (APT) sprowadzających nad Wisłę pracowników tymczasowych. Jako ZPP dostrzegamy wynikające z takiej propozycji ryzyka – analogicznie do tych generowanych przez wcześniej obecny w regulacji postulat wprowadzenia obowiązkowych umów o pracę z cudzoziemcami dla wszystkich firm.

    Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.

    Warszawa, 30 stycznia 2025 r. Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych. Już w 2025 r. w Polsce ma zacząć obowiązywać system kaucyjny. Sejm przyjął nowelizację ustawy z […]

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. konieczności szybkiego procedowania tzw. ustawy wiatrakowej

    Obawy o rosnące ceny energii i niepewność dotycząca skali podwyżek są istotnym czynnikiem hamującym inwestycje w Polsce i innych państwach członkowskich. Kolejne odsłony koniecznych programów chroniących odbiorców przed wysokimi cenami stanowią duży koszt dla budżetu państwa.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery