• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego to kolejna organizacja branżowa, która dołączyła do grona członków ZPP



    Warszawa 6 marca 2020 r.

     

    Do grona Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dołączyła kolejna organizacja branżowa – Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.

    Stowarzyszenie istnieje od 1992 roku. Zrzesza producentów, dystrybutorów, dostawców surowców i inne firmy działające w branży kosmetycznej i detergentowej.

    Są jedyną w Polsce organizacją działającą w oparciu o synergię przemysłu kosmetycznego i środków czystości, w tym produktów biobójczych.  Do grona członków stowarzyszenia  należą małe, średnie i duże firmy z sektorów kosmetycznego i detergentowego. Działając dla tych sektorów, Stowarzyszenie śledzi procesy legislacyjne i uczestniczy w nich, zabierając głos jako eksperci, a także jako organizacja reprezentująca przedsiębiorców.

    Dzięki przynależności do Stowarzyszenia przedsiębiorcy zyskują realny wpływ na warunki funkcjonowania branży kosmetycznej  i środków czystości – w Polsce i całej Unii Europejskiej.

    Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego reprezentuje ponad 300 marek kosmetycznych i detergentowych.

    Więcej informacji: www.kosmetyki-detergenty.pl

    Witamy w naszym gronie!

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP do uproszczeń „Omnibus”

    W dniu 26 lutego 2025 r. Komisja Europejska przedstawiła pierwszy pakiet uproszczeń w obszarze zrównoważonego rozwoju, tzw. Omnibus I i Omnibus II, który zawiera propozycje zmniejszające obciążenia administracyjne dla przedsiębiorstw w UE przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów ekologicznych oraz wnioski ustawodawcze obejmujące uproszczenia w zakresie…

    Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce — rynek, wyzwania i szanse

    Dziś premiera raportu ZPP “Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce – rynek, wyzwania i szanse” Dlaczego ten raport jest przełomowy? Polska ma mocne argumenty, żeby stać się potęgą tworzenia i adaptacji technologii pojazdów autonomicznych: • 3. miejsce w UE jako producent części samochodowych • 10. miejsce na świecie jako eksporter podzespołów • 13,5 % PKB pochodzi z sektora motoryzacyjnego • 439 tys. wyprodukowanych pojazdów (2021) • 7,6 % wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w motoryzacji

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery