• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Wolność pod ostrzałem



    05.03.2015

    Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości rozpoczyna zbiórkę środków na produkcję drugiego sezonu serialu Wolność pod ostrzałem.

    Serial Wolność pod ostrzałem to pionierski w Polsce projekt upowszechniania poglądów pro obywatelskich i wolnościowych za pośrednictwem krótkich materiałów filmowych. Pierwszy sezon został zrealizowany w całości za prywatne środki. Pochodziły one z grantu przyznanego Fundacji za zwycięstwo w ogólnoświatowym konkursie na najlepsze pomysły promujące wolny rynek. Jacek Spendel, prezes Fundacji reprezentujący ją w konkursie, w ścisłym finale pokonał przeciwników z USA, Dominikany i Kanady.  Za dwadzieścia pięć tysięcy dolarów udało się zrealizować dziesięć odcinków w najlepszej jakości, dotykających takich spraw jak deregulacja rynku pracy, emigracja, kondycja polskich uniwersytetów, czy bariery biurokratyczne piętrzone przed polskimi przedsiębiorcami. Zdjęcia kręcone były w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Londynie. Wśród gości zaproszonych do wypowiedzenia się w serialu znaleźli się min. Cezary Kaźmierczak, prof. Robert Gwiazdowski, prof. Leszek Balcerowicz, Przemysław Wipler, dr Jarosław Gowin czy Matthew Tyrmand.

    Drugi sezon również ma być zrealizowany za w pełni prywatne fundusze. – Postanowiliśmy poprosić o wsparcie wszystkich tych, którym zależy na promowaniu wolności. Nie chcemy, aby serial był zrealizowany za pieniądze zabrane komukolwiek pod przymusem – mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji. Wśród proponowanych tematów są m.in. wolność słowa w Polsce, problem ubezpieczeń społecznych, obronność, mit skandynawskiego państwa dobrobytu i waluta bitcoin. Odcinków ma być dziesięć, podobnie jak w poprzednim sezonie, a ich pełna lista jest na stronie crowdfundingowej projektu. Tam również można dokonywać wpłat.

    Fundacja oferuje ciekawe nagrody dla wspierających, w tym unikatowe i nieopublikowane materiały z prac nad pierwszym sezonem, czy też dostęp do grupy, na której opiniowane będą prace nad kolejnymi odcinkami na etapie ich postprodukcji.

    Więcej informacji udziela:
    Bartłomiej Pasiowiec
    Specjalista ds. PR
    +48 507 846 414
    pasiowiec@fundacjawip.org

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery