• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Wyrwać fiskusowi bat



    25.03.2015

    Przedsiębiorcy i pracodawcy wyrywają fiskusowi bat

    Wzajemna współpraca na rzecz prezydenckiej nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa – to główne założenie podpisanego przez przedstawicieli największych organizacji pracodawców listu intencyjnego.

    To kolejny etap akcji „Wyrwij fiskusowi bat”, której celem jest uzyskanie możliwie największego społecznego poparcia dla projektu nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa, którego autorem jest Prezydent Bronisław Komorowski, a której ideą jest rozstrzyganie wątpliwości prawnych na korzyść podatnika. Bezpośrednim celem akcji jest wywarcie wpływu na organy państwa, by prezydencka nowelizacja trafiła na tzw. szybką ścieżkę legislacyjną.

    – Podpisaliśmy dziś list intencyjny, w którym zobowiązaliśmy się współpracować na rzecz uchwalenia przepisów zaproponowanych przez Prezydenta. Będziemy prowadzić działania informacyjne i zbierać podpisy pod petycją do Premier Ewy Kopacz i Marszałka Radosława Sikorskiego – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. Jak dodaje – Prawo interpretowane na niekorzyść podatnika oznacza utratę setek tysięcy miejsc pracy, miliardów do budżetu i zaufania do władz. Nie rozumiem dlaczego rządzący nie chcą o tym pamiętać, szczególnie w roku wyborczym.

    Akcja „Wyrwij fiskusowi bat” jest projektem Pracodawców RP, wspieranym przez organizacje pracodawców: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Konfederację Lewiatan, Związek Rzemiosła Polskiego oraz Stowarzyszenie Niepokonani 2012. Akcję można wesprzeć poprzez podpisanie petycji na stronie: http://www.panstwodlaobywateli.pl/

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery