• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    ZPA PharmaNET w gronie Członków ZPP



    Do grona Członków ZPP dołączył Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

    W ciągu ponad dwudziestu lat budowy nowoczesnego rynku farmaceutycznego w Polsce sieci apteczne stały się ważnym jego elementem, dużym pracodawcą i dostawcą usług nowoczesnych farmaceutycznych dla milionów Polaków.

    ZPA PharmaNET jest organizacją samorządu gospodarczego, powstałą w czerwcu 2011 roku, zrzeszająca największe polskie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na detalicznym rynku farmaceutycznym. Związek reprezentuje branżę skupiającą 4800 aptek w Polsce tj. 34% rynku, w których zatrudnionych jest ponad 9 tysięcy farmaceutów i 18 tysięcy techników farmacji.

    Głównym celem ZPA PharmaNET jest konsolidacja środowiska aptek sieciowych i dbałość o rozwiązania prawne korzystne dla aptekarzy i pacjentów, zgodne z konstytucyjnym modelem społecznej gospodarki rynkowej.

    Polskie firmy działają w znacznie trudniejszym otoczeniu instytucjonalnym i prawnym niż ich europejscy konkurenci. Pracę utrudniają zmaganie się z niepotrzebnymi przepisami, regulacjami i biurokracją. Naszym wspólnym celem jest dążenie do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, sprzyjające rozwojowi biznesu. Wierzymy, że razem możemy więcej.

     

     


    Fot. Kojach/ Creative Commons/ flickr.com

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery