• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    ZPP buduje swoje struktury w regionach



    31.03.2016

    Dynamiczny rozwój struktur ZPP w różnych regionach Polski jest widoczny również w województwie zachodniopomorskim, gdzie 30 marca br., w Szczecinie, kolejna organizacja odbyła spotkanie założycielskie.

    Głównym koordynatorem zawiązania Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jest Pan Michał Kostyk, aktualnie nasz Rzecznik w tym regionie. Spotkanie zgromadziło 15 Członków założycieli, właścicieli firm, które działają w obrębie takich branż jak handel detaliczny, budownictwo, pośrednictwo nieruchomości, gastronomia, produkcja okrętowa, pracownia architektoniczna, transport lądowy i wodny, produkcja mebli, doradztwo finansowe, IT dla biznesu, oraz doradztwo dla biznesu.

    Wśród celów statutowych Zachodniopomorskiego ZPP wymienić można m. in. reprezentowanie interesów zrzeszonych Członków wobec organów władz samorządu terytorialnego i administracji rządowej oraz prowadzenie działalności sprzyjającej tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.

    Założyciele zakładają, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie miało miejsce dopięcie wszelkich formalności, co pozwoli na realizację założonych celów statutowych.

    Gratulujemy inicjatywy i życzymy samych sukcesów.

    Najnowsze artykuły

    Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP, został wybrany Przewodniczącym Sekcji TEN w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym (EKES)

    EKES jest kluczowym organem doradczym w Unii Europejskiej, składającym się z trzech grup: Pracodawców (Grupa I), Pracowników (Grupa II) oraz Organizacji Społeczeństwa Obywatelskiego (Grupa III). Jego podstawową rolą jest przedstawianie merytorycznych opinii na temat polityk i legislacji UE Komisji Europejskiej, Radzie UE oraz Parlamentowi Europejskiemu.

    Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?

    Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce

    Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery