• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    ZPP wzięło udział w konsultacjach Komisji Europejskiej dot. Digital Services Act



    Warszawa, 8 września 2020 r. 

     

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wziął udział w konsultacjach Komisji Europejskiej dot. Digital Services Act

     

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wziął udział w konsultacjach publicznych zainicjowanych przez Komisję Europejską dotyczących przygotowywanego pakietu regulacji w zakresie usług cyfrowych (Digital Services Act package).

    Nowa regulacja ws. usług cyfrowych powszechnienie znana jako Digital Services Act to planowana inicjatywa legislacyjna Komisji Europejskiej. Jej głównym celem jest dostosowanie europejskich regulacji do zmieniających się realiów gospodarki cyfrowej w tym rewizja dyrektywy o handlu elektronicznym.

    Do dn. 8 września br. Komisja Europejska prowadziła konsultacje publiczne w celu zebrania opinii przedsiębiorców, organizacji i konsumentów z całej Europy. Przedstawione dane pomogą w stworzeniu wysokiej jakości nowych przepisów, które umożliwią m.in. efektywną regulację platform w UE. Pogłębiona ankieta obejmowała dziedziny: bezpieczeństwa użytkowników (w tym kwestie nielegalnych produktów, treści i usług), transparentności działania platform, treści szkodliwych, odpowiedzialności pośredników, roli platform będących tzw. gatekeepers, ale także ogólnych kwestii dot. zarządzania usługami cyfrowymi na wspólnym rynku.

     

    Zobacz: The Union of Entrepreneurs and Employer’s contribution to the European Commission Consultation on the Digital Services Act

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery