szukaj

Aktualności

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli27.09.2017

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli

 

Otwarcie przedstawicielstwa ZPP miało miejsce 26 września br. w Brukseli. Polskie firmy MŚP mogą wreszcie,  bezpośrednio monitorować i bronić naszych interesów w Unii Europejskiej.  To szczególny okres dla polskich przedsiębiorców z uwagi na zmiany zachodzące w architekturze Unii i całkiem nowe zagrożenie dla polskich firm. 

Uroczystość odbyła się w Hotelu Sofitel Place Jourdal. ZPP reprezentował: Cezary Kaźmierczak – Prezes ZPP, Marcin Nowacki – Wiceprezes ZPP oraz Agata Boutanos – Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w Brukseli. Wśród zaproszonych gości, byli m.in. Pan Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Jarosław Starzyk oraz Pan Poseł Zdzisław Krasnodębski.

W czasie głębokich przemian strukturalnych i dyskusji o przyszłym kształcie rynku europejskiego, w tym rynku pracy,  polscy przedsiębiorcy muszą w Brukseli trzymać rękę na pulsie” – zauważył Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. 

Zasadniczym zadaniem nowo powstałego biura jest reprezentowanie interesów sektora przedsiębiorstw, działających w Polsce. Priorytetem będzie skuteczniejsze wpływanie na kształt unijnych przepisów jeszcze na etapie wstępnych dyskusji, a nie jak to bywało w przeszłości, po zatwierdzeniu stanowisk innych państw. ZPP liczy również na bliską współpracę z innymi zagranicznymi organizacjami pracowniczymi w Brukseli na rzecz budowy silnych koalicji.

ZPP w ramach działań w obrębie Unii Europejskiej deklaruje:

  • stałą obecność w dialogu z interesariuszami procesu decyzyjnego,
  • wsparcie dla członków ZPP w realizacji europejskiej agendy,
  • pozycjonowanie długofalowe i komunikację,
  • organizację dedykowanych wydarzeń, debat i szkoleń.

“Polskie organizacje stają się stałym elementem naszej dyplomacji w Brukseli. Bardzo liczymy na współpracę z ZPP” – powiedział Ambasador Polski przy Unii Europejskiej, Jarosław Starzyk. 

Małe i średnie firmy od dłuższego czasu zwracały uwagę polskim dyplomatom i euro-parlamentarzystom na konieczność aktywniejszego udziału w dialogu z unijnymi instytucjami. Biuro ZPP od dziś aktywnie będzie zabiegać o szersze spojrzenie na interesy Polski  i polskiej gospodarki – z perspektywy przedsiębiorców.

Jak zauważył Poseł Zdzisław Krasnodębski – „Aktywność polskich firm i przedsiębiorców w Brukseli jest niezwykle ważna dla budowy naszej pozycji w Unii Europejskiej.”  

Ze swojej strony Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w Brukseli, Agata Boutanos  deklaruje gotowość współpracy ze wszystkimi polskimi instytucjami i firmami, które widzą potrzebę wsparcia na forum unijnym.

Dane naszego brukselskiego biura pojawiły się na stronie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli: http://bit.ly/2wULTFp

***

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook