• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli



    27.09.2017

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców otworzył biuro w Brukseli

     

    Otwarcie przedstawicielstwa ZPP miało miejsce 26 września br. w Brukseli. Polskie firmy MŚP mogą wreszcie,  bezpośrednio monitorować i bronić naszych interesów w Unii Europejskiej.  To szczególny okres dla polskich przedsiębiorców z uwagi na zmiany zachodzące w architekturze Unii i całkiem nowe zagrożenie dla polskich firm. 

    Uroczystość odbyła się w Hotelu Sofitel Place Jourdal. ZPP reprezentował: Cezary Kaźmierczak – Prezes ZPP, Marcin Nowacki – Wiceprezes ZPP oraz Agata Boutanos – Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w Brukseli. Wśród zaproszonych gości, byli m.in. Pan Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Jarosław Starzyk oraz Pan Poseł Zdzisław Krasnodębski.

    W czasie głębokich przemian strukturalnych i dyskusji o przyszłym kształcie rynku europejskiego, w tym rynku pracy,  polscy przedsiębiorcy muszą w Brukseli trzymać rękę na pulsie” – zauważył Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. 

    Zasadniczym zadaniem nowo powstałego biura jest reprezentowanie interesów sektora przedsiębiorstw, działających w Polsce. Priorytetem będzie skuteczniejsze wpływanie na kształt unijnych przepisów jeszcze na etapie wstępnych dyskusji, a nie jak to bywało w przeszłości, po zatwierdzeniu stanowisk innych państw. ZPP liczy również na bliską współpracę z innymi zagranicznymi organizacjami pracowniczymi w Brukseli na rzecz budowy silnych koalicji.

    ZPP w ramach działań w obrębie Unii Europejskiej deklaruje:

    • stałą obecność w dialogu z interesariuszami procesu decyzyjnego,
    • wsparcie dla członków ZPP w realizacji europejskiej agendy,
    • pozycjonowanie długofalowe i komunikację,
    • organizację dedykowanych wydarzeń, debat i szkoleń.

    “Polskie organizacje stają się stałym elementem naszej dyplomacji w Brukseli. Bardzo liczymy na współpracę z ZPP” – powiedział Ambasador Polski przy Unii Europejskiej, Jarosław Starzyk. 

    Małe i średnie firmy od dłuższego czasu zwracały uwagę polskim dyplomatom i euro-parlamentarzystom na konieczność aktywniejszego udziału w dialogu z unijnymi instytucjami. Biuro ZPP od dziś aktywnie będzie zabiegać o szersze spojrzenie na interesy Polski  i polskiej gospodarki – z perspektywy przedsiębiorców.

    Jak zauważył Poseł Zdzisław Krasnodębski – „Aktywność polskich firm i przedsiębiorców w Brukseli jest niezwykle ważna dla budowy naszej pozycji w Unii Europejskiej.”  

    Ze swojej strony Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w Brukseli, Agata Boutanos  deklaruje gotowość współpracy ze wszystkimi polskimi instytucjami i firmami, które widzą potrzebę wsparcia na forum unijnym.

    Dane naszego brukselskiego biura pojawiły się na stronie Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli: http://bit.ly/2wULTFp

    ***

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery