szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Regulacje

Budżet UE: Komisja proponuje inwestycje w wysokości 9,2 mld euro w pierwszy w historii program w dziedzinie technologii cyfrowych. Umiejętności cyfrowe, cyberbezpieczeństwo i zaufanie do technologii, a także zapewnienie szerokiego wykorzystania technologii cyfrowych w gospodarce i społeczeństwie to najważniejsze elementy propozycji. 

Komisja Europejska skieruje pod obrady parlamentu UE i Rady projekt zmian umożliwiający europejskim firmom farmaceutycznym rozpoczęcie produkcji leków, którym wygasła 20-letnia ochrona patentowa, ale objęte są jeszcze dodatkowo 5-letnim okresem ochrony z tytułu tzw. SPC.  Nota Prasowa Komisji Europejskiej.  

Tranzyt i transport międzynarodowy zostają wyjęte spod dyrektywy o delegowaniu pracowników (PWD) – Europosłowie Komisji ds. Transportu (TRAN) Parlamentu Europejskiego głosowali 4 czerwca nad trzema raportami z Pakietu Mobilności – informacja prasowa ZPP. 

Kolegium Komisarzy podejmie 23 maja decyzję na temat potencjalnego zainicjowania zmian dotyczących Dodatkowego Świadectwa Ochronnego dla Produktów Leczniczych.

Głosowanie w Komitecie Transportu (TRAN) Parlamentu Europejskiego w kwestii delegowania pracowników w transporcie jest przewidziane na 4 czerwca.  Agenda dostępna na stronie Komitetu. 

Strona 1 z 5

ZPP NEWS BRUKSELA

Zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Przedstawicielstwo ZPP w Unii Europejskiej
Square de Meeûs 38/40, 1000 Bruxelles

Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w UE
Agata Boutanos
Email: a.boutanos@zpp.net.pl
Tel:  + 32 476 590 602

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook