szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Regulacje

Komisja Europejska (KE) opublikuje 25 kwietnia propozycję legislacyjną Platforms to business relations.  Więcej na temat inicjatywy oraz list do Komisji Europejskiej  podpisany m.in. przez ZPP w tej sprawie. 

2 maja (środa) br. Komisja Europejska ogłosi propozycję nowego, europejskiego budżetu na lata 2021-2027. Informacje na temat propozycji, wydarzeń, publikacji dostępne są na stronie Komisji Europejskiej. 

Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego pracuje obecnie nad własnym stanowiskiem, które będzie podstawą do negocjacji z Radą. Aktualności oraz status prac zostały przedstawione przez kontrsprawozdawcę Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w pracach nad tzw. pakietem mobilności – Pana Posła Kosmę Złotowskiego w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce. 

Tekst rewizji dyrektywy PWD uzgodniony w trilogach został zaakceptowany w COREPER I 11 kwietnia. W następnym kroku draft trafi do Parlamentu Europejskiego (EP) do finalnej adopcji – głosowanie w Komitecie Employment możliwe jest jeszcze w kwietniu, adopcja przewidziana jest najprawdopodobniej 21 czerwca.

Trwające w tym tygodniu debaty w Parlamencie Europejskim, m.in. podczas dwu dniowej konferencji organizowanej przez GUE/NGL w Parlamencie Europejskim na temat Pakietu Mobilności pokazują brak transparentności i jednoznaczności propozycji dla transportu umacniając postulat podjęcia scenariusza całkowitego wyłączenia transportu międzynarodowego spod delegowania. 

Strona 1 z 3

ZPP NEWS BRUKSELA

Zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Przedstawicielstwo ZPP w Unii Europejskiej
Square de Meeûs 38/40, 1000 Bruxelles

Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w UE
Agata Boutanos
Email: a.boutanos@zpp.net.pl
Tel:  + 32 476 590 602

Facebook