• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    List otwarty Prezesa ZPP do Premiera Mateusza Morawieckiego



    Warszawa, 6 kwietnia 2020 r. 

     
     
    Mateusz!
     
    wysłuchałem Twojego wystąpienia w Sejmie i to, że zamierzasz wprowadzić nowe podatki: cyfrowy, cukrowy, od śladu węglowego, od transakcji finansowych, od jednolitego rynku i czegoś tam jeszcze. Niedługo juz sam się zaczniesz w tym gubić.
     
    Rozumiem, że nie macie pieniędzy i ich potrzebujecie. Biznes i wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za nasze państwo, za które popłynęło morze krwi, też to rozumieją.
     
    Przestań zatem kombinować i wprowadź jednolity, powszechny, bez wyjątków i nie do uniknięcia podatek przychodowy w wysokości 1,5% od przychodu, co postulujemy od lat. Skończy się unikanie, optymalizowanie i niepłacenie. Daje to 55 mld PLN.
     
    “Wszystko” na ten temat w załączonej publikacji.
     
    Ale żeby ten podatek był skuteczny (i każdy inny) – musimy wrócić do pracy. Podatki same się nie płacą. Podatki płacą pracujący ludzie. Opracujcie i wdrożcie bezpieczny powrót Polaków do pracy. Inaczej zbankrutujemy – niezależnie od podatków, jakie zostaną wymyślone i nałożone.
     

    Myślą i modlitwą jestem z Tobą i życzę Ci powodzenia w tej najtrudniejszej misji w życiu.

     
    Najnowsze artykuły

    V Telemedyczny Okrągły Stół – podsumowanie

    28 czerwca 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15 w Warszawie odbyło się pierwsze w tym roku (piąte z kolei) posiedzenie Telemedycznego Okrągłego Stołu – inicjatywy łączącej lekarzy, ekspertów, dostawców rozwiązań IT, przedstawicieli instytucji publicznych oraz organizacji pacjenckich związanych z telemedycyną i e-zdrowiem. 

    Komentarz ZPP w sprawie projektu zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw

    Od listopada 2023 r. pacjentom spełniającym kryteria kategorii „65+” oraz ,,18-‘’ przysługiwała możliwość uzyskania bezpłatnie wybranych produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych umieszczonych na tzw. liście refundacyjnej. Warunkiem skorzystania ze 100% refundacji było uzyskanie recepty, która mogła być jednak wystawiona wyłącznie przez wybranych lekarzy i pielęgniarki.

    Stanowisko ZPP ws. zmian prawnych koniecznych dla poprawy skuteczności realizacji programu szczepień przeciwko HPV

    Zgodnie z unijnym programem Europe’s Beating Cancer Plan, do 2030 roku zaszczepionych przeciwko HPV miałoby zostać 90% dziewczynek, a wobec chłopców oczekiwany jest „istotny wzrost” poziomu zaszczepienia. Z danych WHO wynika, że blisko poziomu 90% zaszczepienia populacji docelowej już w tej chwili są takie państwa, jak Portugalia, Hiszpania, czy Norwegia i Szwecja

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery