• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    List otwarty Prezesa ZPP do Premiera Mateusza Morawieckiego



    Warszawa, 6 kwietnia 2020 r. 

     
     
    Mateusz!
     
    wysłuchałem Twojego wystąpienia w Sejmie i to, że zamierzasz wprowadzić nowe podatki: cyfrowy, cukrowy, od śladu węglowego, od transakcji finansowych, od jednolitego rynku i czegoś tam jeszcze. Niedługo juz sam się zaczniesz w tym gubić.
     
    Rozumiem, że nie macie pieniędzy i ich potrzebujecie. Biznes i wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za nasze państwo, za które popłynęło morze krwi, też to rozumieją.
     
    Przestań zatem kombinować i wprowadź jednolity, powszechny, bez wyjątków i nie do uniknięcia podatek przychodowy w wysokości 1,5% od przychodu, co postulujemy od lat. Skończy się unikanie, optymalizowanie i niepłacenie. Daje to 55 mld PLN.
     
    “Wszystko” na ten temat w załączonej publikacji.
     
    Ale żeby ten podatek był skuteczny (i każdy inny) – musimy wrócić do pracy. Podatki same się nie płacą. Podatki płacą pracujący ludzie. Opracujcie i wdrożcie bezpieczny powrót Polaków do pracy. Inaczej zbankrutujemy – niezależnie od podatków, jakie zostaną wymyślone i nałożone.
     

    Myślą i modlitwą jestem z Tobą i życzę Ci powodzenia w tej najtrudniejszej misji w życiu.

     
    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery