• PL
 • EN
 • szukaj

  Wydarzenia

  27.06.2018

  WEI oraz ZPP zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska: Szkoła dla życia. Kto zapłaci za nasze emerytury?

  13.06.2018

   

  Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska
  SZKOŁA DLA ŻYCIA. KTO ZAPŁACI ZA NASZE EMERYTURY?

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany zostanie raport w ramach projektu Agenda Polska: Szkoła dla życia. Kto zapłaci za nasze emerytury?

  Konferencja odbędzie się 27 czerwca br. (środa) o godzinie 13:00 w siedzibie WEI, ul. Nowy Świat 33 w Warszawie.

  W wydarzeniu udział wezmą:

  Tomasz Wróblewski – Prezes WEI
  prof. Krzysztof Konarzewski – autor raportu, profesor nauk humanistycznych

  Uczymy się nie dla życia, lecz dla szkoły – ubolewał przed dwoma tysiącami lat Seneka. Dziś powiedziałby to samo. Polska szkoła jest dobrze urządzoną wyspą. Rządzi się własnymi prawami. Żąda pilności i posłuszeństwa. Nagradza dyplomem ukończenia. Temu, kto go dostanie, będzie wolno zapomnieć większość rzeczy, których się uczył.

  Po latach nie najlepszych doświadczeń pora wrócić do myśli Seneki. Polską szkołę trzeba silniej sprząc z życiem kraju, tak by trud uczniów wypłacił się im lepszą przyszłością na rynku pracy i pomógł mądrzej, bardziej odpowiedzialnie układać sprawy osobiste.

  Raport „Szkoła dla życia. Kto zapłaci za nasze emerytury?” został przygotowany w ramach Agendy Polskiej, projektu realizowanego przez środowisko ZPP/WEI, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju Polski oraz rozwiązań ustrojowych i prawnych w najważniejszych dla Polski obszarach.

  Serdecznie zapraszamy!

   

  Fot. Jeshoots.com / na lic. Unsplash

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery