• PL
 • EN
 • szukaj

  Wydarzenia

  12.06.2023

  Konferencja pt. “SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)”

  Warszawa, 24 marca 2023 r. 

   

  Konferencja pt.
  “SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)”
  12 czerwca (poniedziałek) 2023 r., Hotel Sheraton Grand Warszawa, ul. Bolesława Prusa 2

   

  Zapraszamy na konferencję “SMR – MODUŁOWY ATOM DLA BIZNESU (Polska inkubatorem technologii SMR w Europie?)” na temat perspektyw inwestycyjnych w nowoczesne technologie jądrowe w Polsce. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Państwowej Agencji Atomistyki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Centrum Badań Jądrowych. . Organizatorem konferencji jest Forum Energii i Klimatu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

  SMR, czyli Small Modular Reactors to nowoczesna technologia jądrowa odpowiadająca na potrzeby dużych przedsiębiorstw energochłonnych, jak również społeczności lokalnych, która może w przyszłości stanowić o ich niezależności energetycznej. Technologia ta wychodzi z cienia wielkoskalowych bloków jądrowych i przyciąga inwestorów z uwagi na szereg zalet. Energia z atomu w Polsce to już nie kwestia „czy”, ale „jak szybko i jak dużo”. Projekty wielkoskalowego atomu i SMR będą więc w naszym kraju rozwijane dwutorowo. Co dziś wiemy o tej technologii? Jakie są dostępne na rynku rozwiązania? Na jakim etapie są projekty w Polsce i regionie? Jakich rozwiązań legislacyjnych potrzebujemy? Jak polskie plany wyglądają na tle Europy? Czy mamy szansę stać się liderem w rozwoju technologii SMR na Starym Kontynencie?

  W konferencji wezmą udział eksperci, przedstawiciele administracji, a także dostawcy technologii i inwestorzy zainteresowani z rozwojem Małych Reaktorów Jądrowych.

  Celem konferencji jest kompleksowa prezentacja zagadnienia wykorzystania technologii SMR w Polsce, budowanie większej powszechnej świadomości tej technologii, oraz opracowanie praktycznej mapy drogowej dla rozwoju technologii SMR w naszym kraju.  ***

  Zachęcamy do rejestracji!

   

  Zachęcamy do zapoznania się z AGENDĄ spotkania. 

   

  Liczba miejsc ograniczona!

   

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery