• PL
 • EN
 • szukaj

  Wydarzenia

  22.04.2024

  Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: wyzwania dla cyfrowej demokracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest partnerem wydarzenia „Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024: wyzwania dla cyfrowej demokracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie, a wraz z nim prezentacja raportu oraz dyskusja panelowa odbędą się w poniedziałek, 22 kwietnia o 10:00 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Organizatorem jest CEE Digital Democracy Watch.

  Rok 2024 jest rokiem wyborów – na całym świecie do urn może pójść nawet 4 miliardy osób. Jednym z największych wydarzeń będą wybory do Parlamentu Europejskiego. Politycy oraz wyborcy zmierzą się z wyzwaniami takimi jak rosnąca fragmentaryzacja, treści syntetyczne i niejasna moderacja treści. W życie wejdą też nowe przepisy dotyczące reklamy politycznej w sieci.

  Obecność w charakterze gościa honorowego potwierdził Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Dariusz Standerski. Spotkanie otworzy współgospodarz wydarzenia dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W rozmowie moderowanej przez Zosię Wanat, Senior CEE Correspondent z Sifted głos zabiorą:

  • Marcin Chmielnicki, rzecznik prasowy, Państwowa Komisja Wyborcza (TBC)
  • Jan Jęcz, analityk ds. gospodarki cyfrowej, Polityka Insight,
  • Mateusz Łabuz, Chemnitz University of Technology,
  • Paulina Szkoła, dyrektorka Forum Cyfrowego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
  • Aleksandra Wójtowicz, starsza analityczka, NASK

  Wydarzenie podsumuje dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech, prof. SGH w rozmowie z Jakubem Szymikiem, prezesem Fundacji Obserwatorium Demokracji Cyfrowej.

  W trakcie wydarzenia odbędzie się premiera raportu Fundacji Obserwatorium Demokracji Cyfrowej: Digital Democracy in CEE: Things to Watch For in 2024 European Parliament Elections.

  Kontakt do organizatora: jakub@ceeddw.org.

   

  KLIKNIJ ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

   

  Dla członków ZPP

  Nasze strony

  Subskrybuj nasze newslettery