szukaj

Wydarzenia

03.02.2018

University College London przedstawia drugą edycję konferencji LEADERS: Poland in a Global World

25.01.2018

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców dołączył do grona partnerów tegorocznej konferencji LEADERS: Poland in a Global World, zorganizowanej przez stowarzyszenie polskich studentów na University College London (UCL).

Konferencja odbędzie się 3 lutego 2018 roku w Londynie.

Czy ambicja Polski żeby dołączyć do grupy G20, przedstawicieli 19 najpotężniejszych gospodarek świata oraz Unii Europejskiej, jest realnym celem? W jaki sposób sztuczna inteligencja może zmienić oblicze zarządzania oraz polskiej gospodarki? Co to znaczy ‘być Polakiem’? To tegoroczne hasła jednodniowej, interdyscyplinarnej konferencji LEADERS: Poland in a Global World.

Konferencja LEADERS, organizowana na jednej z czołowych uczelni w Wielkiej Brytanii, ma za cel stworzenie platformy do wymiany myśli pomiędzy głównymi przedstawicielami polskiej gospodarki, nauki i kultury oraz studentami z najlepszych brytyjskich uczelni. Dyskusja będzie się odbywać na temat aktualnych możliwości i wyzwań stojących przed Polską w kontekście globalnej sytuacji gospodarczej i politycznej.

Konferencja będzie się składać z paneli: gospodarczego, naukowego i kulturalnego, które będą stanowić pole do dyskusji między ekspertami z różnych dziedzin. Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji będą: były premier Jan Krzysztof Bielecki, Michał Pękała (szef działu odpowiedzialnego za wzrost serwisu DocPlanner), oraz Gosia Baczyńska – jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek mody, która weźmie udział w panelu kulturalnym. Na konferencji, po raz drugi, pojawi się między innymi wieloletni dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza – Paweł Potoroczyn i Michał Kobosko, który jest obecnie szefem polskiego oddziału waszyngtońskiego think-tanku Atlantic Council.

Tematem tegorocznego panelu kulturalnego na konferencji będzie dyskusja o tym, czym jest tożsamość współczesnych Polaków i co jest jej istotą: czy polska kultura jest homogeniczna czy też raczej przedstawia kulturową złożoność? Obserwując setki polskich studentów za granicą, warto się zastanowić czy migracje i napływ innych kultur odnawia polską tożsamość, czy raczej stanowi zagrożenie dla “polskości.” 

Konferencja LEADERS: Poland in a Global World, która jest we współpracy z EY Poland, Goldman Sachs i Ambasadą Rzeczypospolitej Polski w Londynie, stanowi nie tylko pole do dyskusji dla studentów i czołowych przedstawicieli świata ekonomii, nauki i biznesu, ale także służy jako platforma do budowania wizerunku Polski.

Więcej informacji: UCL Leaders: Poland in a Global World

Dostępne biletystudentsunionucl.org

 

 

Nasze strony

Subskrybuj nasze newslettery