szukaj

Wydarzenia

07.05.2018

ZPP zaprasza na bezpłatne warsztaty: Jak zatrudniać cudzoziemców w Polsce

23.04.2018

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na bezpłatne warsztaty:

Jak zatrudniać cudzoziemców w Polsce

7 maja 2018 r., godz. 10:00-14:00
siedziba ZPP, ul. Nowy Świat 33/7a, Warszawa

 

Głównym celem warsztatów jest podniesienie wiedzy na temat  zatrudniania cudzoziemców w Polsce z uwzględnieniem wielkości przedsiębiorstw oraz branż.

Uczestnicy zdobędą i rozszerzą praktyczną wiedzę dotyczącą przepisów regulujących kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowania przez nich pracy (uzyskiwanie zezwolenia na pracę i przypadki gdy nie jest ono wymagane, procedura ubiegania się o oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi etc.). 

Warsztaty obejmują zarówno sytuację prawną obywateli Unii Europejskiej  jak i obywateli państw trzecich podejmujących pracę w Polsce – przy czym szczególna uwaga zostanie skierowana na sytuację osób pochodzących ze wschodnich krajów sąsiednich, szczególnie z Ukrainy.

Agenda spotkania:

  • Podstawowe zasady dostępu cudzoziemców do polskiego rynku pracy,
  • Zezwolenie na pracę cudzoziemca w Polsce,
  • Specyfika zatrudniania cudzoziemców przez małych, średnich i dużych przedsiębiorców,
  • Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi,
  • Zasady kontynuowania przez cudzoziemców pracy,
  • Przestępstwa i wykroczenia związane z pracą cudzoziemców oraz ich konsekwencje,
  • Geografia rynku pracy cudzoziemców w Polsce – regiony i branże.


Warsztaty poprowadzi Adam Chmura – prawnik specjalizujący się w legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w zakresie prawa migracyjnego w Polsce.

Od 2011 r. związany ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej (SIP), w którym udzielał porad prawnych cudzoziemcom, odpowiadał za kontakty ze Strażą Graniczną oraz koordynował działania związane z pracami legislacyjnymi nad zmianami w prawie migracyjnym i azylowym – współautor licznych poprawek do projektu nowej ustawy o cudzoziemcach.

Współpracuje z Instytutem Spraw Publicznych, Polskim Forum Migracyjnym, Fundacją Ocalenie oraz organizacjami zajmującymi się pomocą osobom wewnętrznie przesiedlonym na Ukrainie i w Gruzji. Trener z zakresu prawa migracyjnego i azylowego oraz z obszaru praw socjalnych i ekonomicznych cudzoziemców – prowadził dotąd szereg szkoleń poświęconych tej tematyce, dedykowanych zarówno pracodawcom zatrudniającym cudzoziemców jak i im samym. Autor publikacji oraz tekstów informacyjnych z tego zakresu.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (prosimy o wypełnienie i przesłanie na poniższy wskazany adres e-mail).

Pytania i zgłoszenia udziału w warsztatach prosimy kierować do: Ewy Czerwińskiej: e.czerwinska@zpp.net.pl, tel.: 514 776 808 lub (22) 826 08 31

Warsztaty odbędą się w ramach organizowanego przez ZPP cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjnych dla MŚP.

Informacje o kolejnych spotkaniach już wkrótce.


ZAPRASZAMY! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Nasze strony

Subskrybuj nasze newslettery